Prezydent Świdnicy 11-ty

  53

  O dwa oczka awansował Wojciech Murdzek w Rankingu Prezydentów, opracowywanym przez Newsweek. Pierwsze miejsce niepodzielnie zajmuje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który jest na szczycie po raz trzeci. Piętnastu najlepszych włodarzy miast wyróżnienia otrzyma już jutro podczas otwarcia Kongresu Regionów w Świdnicy.

  Przed rokiem Wojciech Murdzek zajął 13-te miejsce, dwa lata temu 10-te.  Aktywność włodarzy w ostatnim roku została oceniona według następujących wskaźników ekonomicznych: dochody miasta, umiejętność pozyskiwania środków unijnych, zadłużenie, inwestycje prowadzone z budżetu oraz zdolność przyciągania inwestorów. Ranking uwzględnia także umiejętność rozwiązywania problemów społecznych oraz inwestycje w kulturę, edukację i rekreację. W krótkiej notce czytamy, że Świdnica się bogaci z kryzysu lat 90-tych wyszła obronną ręką, przyciągając nowych przedsiębiorców.

   – Wszelkie rankingi są sympatyczne, szczególnie te prestiżowe, a do tych należy z pewnością ranking N15 – mówi Swidnica24.pl Wojciech Murdzek. – Najważniejsza jest praca tu i teraz oraz gra zespołowa. W dodatku przekonanie, że to, co robimy, ma dużą wagę. To spora odpowiedzialność, bo zmieniam moje rodzinne miasto, w którym sam chcę dobrze żyć. Zmieniam miasto mojej rodziny, sąsiadów, ale też osób, których nie znam. I faktycznie sztuką jest zrobić to tak, by wszystkie te grupy były zadowolone. Do tego trzeba odwagi oraz trzeba być gotowym na weryfikację własnej postawy i działań, bo nikt nie jest nieomylny. Mnie jednak najbardziej cieszy zadowolenie mieszkańców, bo staram się dla nich, nie dla rankingów.

  Z rankingu wyłączona jest Warszawa. W pierwszej trójce N15 obok Rafała Dutkiewicza są Ryszard Grobelny, prezydent Poznania i Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

  asz

  Poprzedni artykułMotowash wyszoruje twoje auto [KONKURS]
  Następny artykułTruskawka wraca do kalendarza muzycznego