Ośrodek dla uzależnionych prawie gotowy

  0

  Ostateczny odbiór nowego zakładu opieki zdrowotnej w Świdnicy zakończony – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy. Przy ul. Westerplatte 47 powstał zupełnie nowy budynek. Fundusze na budowę poradni dla uzależnionych od alkoholu i ich rodzin przeznaczyło miasto ze swojego budżetu. Inwestycja kosztowała 1,98 mln zł.

  To zupełnie nowy obiekt, w którym podopieczni zmagający się z uzależnieniami nie tylko będą mogli liczyć na profesjonalną pomoc, ale będzie to się działo w dobrych i sprzyjających warunkach, co również ma duże znaczenie. Stąd decyzja o zrealizowaniu inwestycji, która będzie służyła nie tylko mieszkańcom z problemami uzależnień, ale również podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  W nowej poradni zdecydowanie poprawią się warunki dla pacjentów walczących z uzależnieniami i ich rodzin. Oprócz bardzo dobrego standardu będziemy mogli poszerzyć ofertę pomocy przeznaczoną dla uzależnionych od alkoholu, narkotyków, czy też hazardu oraz uwikłanych w problem przemocy w rodzinie. Na ul. Westerplatte przeniesione zostaną: Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Poradnia Terapii Uzależnień, które obecnie działają przy ul. Chrobrego – mówi Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. – Do budynku przeprowadzi się także sekcja terenowa pracowników socjalnych, którzy będą obsługiwać rejon dolnej Świdnicy, czyli m. in. os. Zarzecze i Kraszowice. Mieszkańcy z tego rejonu miasta będą mogli w bardziej dogodnym miejscu załatwiać swoje sprawy. Natomiast pracownicy socjalni będą bliżej środowiska, w którym żyją ich podopieczni. Uruchomienie ośrodka w nowym miejscu planowane jest na drugą połowę maja.

  Budowę obiektu zrealizowała wałbrzyska spółka MAX. Poradnia dla osób uzależnionych ma 331,36 m2 powierzchni użytkowej budynku, a kubatura obiektu to 2.494,91 m3. Obiekt przyjazny jest dla osób niepełnosprawnych. Teren został ogrodzony i na nowo zaaranżowany, a na miejscu przewidziano również parking.

  Poprzedni artykułWygrała proces, wraca do pracy
  Następny artykułBukowy i Gierula z medalami Mistrzostw Polski