Bukowy i Gierula z medalami Mistrzostw Polski

  1

  Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Świdnickiego Klubu Karate podczas XXXIX Mistrzostw Polski Seniorów Kyokushin Karate, które odbyły się 28 kwietnia w Sosnowcu. Barw naszego klubu bronili: Mateusz Kubina, Kamil Gierula i Daniel Bukowy.

   

  Mateusz pierwszy raz w życiu miał możliwość wystąpić w tak prestiżowym turnieju jak Mistrzostwa Polski. Stoczył jedną walkę,  którą nieznacznie przegrał po dogrywce w kategorii super ciężkiej +90kg .Walka stoczona przez Mateusza na pewno będzie dla niego cennym doświadczeniem,  które pomoże mu w jego dalszym rozwoju zawodniczym. Nasz kolejny zawodnik Kamil Gierula stoczył trzy rewelacyjne walki w kat.-70kg z czego pierwszą  zakończył przed czasem, a w drugiej po zaciętym starciu zdobył wazari. Natomiast w trzeciej półfinałowej walce, która była bardzo wyrównana, Kamil stracił pół punktu czyli wazari i niestety zostało zbyt mało czasu, by odrobił tą stratę. Kamil Gierula ostatecznie zajął trzecie miejsce i na pewno zrobił dobre wrażenie na publiczności zgromadzonej w Sosnowcu. Teraz pozostaje nam czekać na start Kamila w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 2 czerwca w Budapeszcie.

  Trzeci reprezentant  świdnickiego klubu Daniel Bukowy wygrał pierwszą i drugą walkę przed czasem. W półfinale Daniel zwyciężył poprzez większą ilość złamanych desek w teście tamashiwari. Z powodu kontuzji nogi nabytej wcześniej nasz zawodnik nie mógł przystąpić do finałowej walki i ostatecznie został vice-mistrzem Polski w kategorii – 90kg. Teraz Daniel Bukowy po krótkim odpoczynku będzie przygotowywał się także do Mistrzostw Europy na Węgrzech.

  Trenerem Świdnickiego Klubu jest Zbigniew Romanowski – III Dan. Start naszych zawodników na pewno można uznać za bardzo udany i miejmy nadzieję, że na Mistrzostwach Europy nasi reprezentanci wypadną jeszcze lepiej. Daniel oraz Kamil poszukują sponsorów, którzy wspomogą ich w przygotowaniach do Mistrzostw Europy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu 886 951 577 lub pod e-mail  [email protected]

   

  Poprzedni artykułOśrodek dla uzależnionych prawie gotowy
  Następny artykułHistoria w Rynku [FOTO/WIDEO]