Odkrywamy świdnicką twierdzę już w sobotę!

  2

  Już po raz trzeci Swidnica24.pl i portal Znanenieznane.pl zapraszają do udziału w akcji “Odkryj Świdnicę”. Po Kościele Pokoju i katedrze wraz z wieżą tym razem celem jest flesza nowomłyńska, pozostałość po Twierdzy Świdnica.

  Trzecia wyprawa będzie miała szczególny charakter. Cykl “Odkryj Świdnicę” łączy bowiem siły z miastem i Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko – Jaworskie. Poznawanie tajemnic zostanie połączone z wielkimi porządkami na fleszy pod hasłem “Pucowanie twierdzy”. Na wszystkich uczestników będzie czekał niezbędny sprzęt do wycinania chaszczy, zbierania śmieci i grabienia. Nie zabraknie niespodzianek i atrakcji. Na miejscu swój obóz rozbije grupa rekonstrukcyjna – pruski regiment Alt Kreyzen. Jej dowódca, Krzysztof Czarnecki, oprowadzi po fleszy i opowie o jej historii.

  Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych! Wystarczy ubrać się wygodnie i zabrać ze sobą dobry humor. Pucowanie i odkrywanie twierdzy już w najbliższą sobotę, 19 maja w godzinach 10.00 – 14.00, flesza nowomłyńska między ulicą Śląską a aleją Brzozową (naprzeciwko letniego kąpieliska). Na zakończenie sprzątania i odkrywania na wszystkich czekać będzie poczęstunek!

  Redakcja Swidnica24.pl

  Poprzedni artykułPopływamy w Jeziorze Bystrzyckim?
  Następny artykułPiesi odzyskali Rynek – ujednolicony projekt