Małe radości z Magazynem Swidnica24.pl

  2

  Czego można nauczyć się od Włochów? Cieszenia się z drobiazgów, z krótkich chwil, które dają ukojenie bądź radość. O tym właśnie przypomina film Cinema Paradiso, który z zakurzonej już nieco półki wypożyczalni zdjęła Adrianna Woźniak i zachęca do pooglądania w weekendowe wieczory (dział Kino). Idąc tym tropem zapraszamy do poszukania powodów, by w małych rzeczach znaleźć dużą przyjemność. Podpowiedzi w tym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl jest kilka.

  Jak wielką radość może sprawiać gotowanie dla najbliższych i przyjaciół, udowadnia Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch. W jej czarodziejskiej kuchni króluje słoneczna wiosna. W najnowszym odcinku proponuje sięgnąć po młode kalarepki i przyrządzić je z farszem. Jak to zrobić? Szczegóły w dziale Kuchnia. Do poczytania polecamy pięknie wydaną i ilustrowaną wieloma zdjęciami biografię jednej z największych gwiazd przedwojennego kina w Polsce. Eugeniusz Bodo zachwycał na ekranie, żył po królewsku, był uwielbiany przez kobiety. Pasmo szczęścia i sukcesów przerwała wojna, a tragiczne losy aktora przez lata pozostawały zagadką.

  Na wieczorny, domowy seans Adrianna Woźniak poleca Cinema Paradiso, film z 1988 roku, który nie zestarzał się, mimo że do wybitnych dzieł nie należy. Kto tęskni za klimatem Włoch, koniecznie powinien wybrać się do wypożyczalni. Więcej szczegółów w dziale Kino.

  Kto woli wykorzystać piękną pogodę do zwiedzania Dolnego Śląska, może skorzystać z podpowiedzi portalu Znanenieznane.pl. Kierunek – zalew w Radkowie. Więcej w dziale Turystyka.

  Gościem Magazynu Swidnica24.pl jest Michał Działowski. Podejrzewamy, że jego doba trwa minimum 48 godzin. Pracuje, studiuje, prowadzi gromadę harcerską, Fundację Ludzki Świat i wspiera dzieci w dalekich krajach, Mongolii i Laosie. O swoich podróżach i radości, jaką czerpie z wolontariackiej pracy z dziećmi, opowiada w cyklu „Ludzie z pasją” (w dziale Wywiad).

  Jest więc w czym wybierać! Mamy nadzieję, że Magazyn Swidnica24.pl pomoże znaleźć państwu okazję do nacieszenia się drobnymi przyjemnościami.

  Agnieszka Szymkiewicz

   

  Poprzedni artykułLudzie z pasją: Michał Działowski
  Następny artykułUratować I ligę!