Google Street View na pewno w Świdnicy!

  34

  To już jest pewne. Samochód Google Street View odwiedzi Świdnicę. Pod koniec kwietnia na oficjalnych stronach Google pojawiła się informacja mówiąca, iż kamera Google odwiedzi jedno z miast na Dolnym Śląsku. Dziś już wiemy na pewno, że będzie to Świdnica, a dokładniej powiat świdnicki. Oprócz Świdnicy samochód Google sfotografuje m.in.: Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk, Legnicę, Tarnów, Kielce.

  Po kilku miesiącach fotografowania zebrany materiał zostanie poddany obróbce – takiej jak zamazywanie twarzy przechodniów i numerów rejestracyjnych pojazdów oraz dokładne łączenie obrazów w panoramy 360 stopni.Następnie nowe fotografie Street View z Polski zostaną udostępnione użytkownikom Map Google na całym świecie

  Poniżej przedstawiamy przykładowe obszary, na których aktualnie pracują nasze samochody – czytamy na oficjalnej stronie Google. Staramy się, aby informacje te były dokładne i aktualne, ale ze względu na czynniki od nas niezależne (pogoda, remonty dróg itp.) zawsze istnieje możliwość, że nasze samochody nie pracują lub pracują na obszarach innych niż wymienione. W takich sytuacjach staramy się jak najszybciej aktualizować poniższą listę. Pamiętaj też, że gdy podajemy konkretne miasto, nasz obszar pracy może obejmować również mniejsze miejscowości w jego okolicy.

  Miasto
  Kujawsko-Pomorskie Bydgoszcz, Toruń
  Lubelskie Chełm, Lublin, lubelski, świdnicki
  Mazowieckie Siedlce, Warszawa, pruszkowski
  Podkarpackie Rzeszów, krośnieński, rzeszowski
  Podlaskie Łomża, łomżyński
  Pomorskie Gdańsk, gdański, malborski, tczewski
  Wielkopolskie pilski, złotowski
  Zachodniopomorskie Koszalin
  dolnośląskie Legnica, Wrocław, wałbrzyski, świdnicki
  małopolskie Tarnów, tarnowski
  warmińsko-mazurskie Olsztyn, elbląski, olsztyński
  śląskie Bytom, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Rybnik, Zabrze, będziński, rybnicki, Żory
  świętokrzyskie Kielce

   

  Co to jest Google Street Viwew?

  Street View jest popularną funkcją Map Google, uruchomioną w maju 2007 r. Pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można już oglądać zdjęcia z ponad 30 krajów na całym świecie, ze wszystkich 7 kontynentów. W Europie dostępna jest w takich państwach, jak na przykład Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Czechy czy ostatnio Belgia. Z funkcji można także korzystać w aplikacji Google Earth i mobilnej wersji Map Google.

  Miejsca, które są dostępne w Polsce w ramach Street View można oglądać zbliżając Mapy Google do największego poziomu lub przeciągając znajdującą się w lewym górnym rogu mapy ikonę ludzika na podświetlony na niebiesko obrys ulicy. Dzięki zastosowanej technologii łączenia zdjęć w panoramy 360 stopni, można rozglądać się dookoła lub przesuwać wzdłuż ulicy, podziwiając widoki z perspektywy przechodnia. W ten sposób można na przykład sprawdzać lokalizację restauracji, ustalić miejsce spotkania, obejrzeć okolicę wybranego hotelu, zapoznać sie z drogą dojazdu, odnaleźć atrakcje turystyczne w okolicy.

  Poprzedni artykułTargira: Trzy dni ze sztuką [FOTO]
  Następny artykułPodpalił halę Silesii przez pomyłkę