Google fotografuje Świdnicę [FOTO]

  6

  Stało się! Pierwsze zdjęcia na potrzeby Google Street View zostały wykonane. Kamera Google 23  maja gościła na placu Pokoju w Świdnicy.

  – Kilka dni temu na zlecenie Google zostały wykonane panoramiczne zdjęcia placu Pokoju. Oznacza to, że już niedługo najbliższe otoczenie kościoła będzie można oglądać w Google Map za pomocą funkcji Street View – informuje Bożena Pytel.

  Wcześnie rano, zanim pojawili się pierwsi turyści, fotograf Google na trójkołowym rowerze okrążył kościół, przejechał alejkami wyznaczonymi przez zabytkowe lipy, zajrzał do letniego ogródka kawiarni baroccafe. Zdjęcia zostały wykonane przez specjalny aparat przystosowany do robienia fotografii podczas poruszania się. Obecnie cały materiał jest przetwarzany komputerowo, przy użyciu najnowszej technologii zamazywania twarzy. Gwarantuje to anonimowość osobom, które przypadkowo znalazły się w kadrze aparatu fotograficznego.

  Street View to funkcja, która Mapy Google przenosi na nowy poziom. Umożliwia oglądanie i poruszanie się po okolicy przy użyciu panoramicznych zdjęć wykonanych z poziomu ulicy. Funkcja ta została już uruchomiona w ponad trzydziestu krajach, w Polsce można wirtualnie spacerować, między innymi, ulicami Wrocławia, Gdańska, Poznania.

  www.maps.google.pl – wkrótce pod tym adresem będzie można zwiedzić plac Pokoju  i inne miejsca w Świdnicy.

  Zobacz jak działa Street View?

  Gdzie jest Street View?

  Poprzedni artykułRodzina nie zagłodziła staruszka z Witoszowa
  Następny artykułBłagała o pomoc, sąd zabrał dziecko