Zostań wolontariuszem w Mieście Dzieci

  0

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej już po raz piąty uruchamia projekt pod nazwą „Miasto Dzieci”. Od 30 lipca do 10 sierpnia 2012 r.  dzieci w wieku 7-14 lat, głównie te poszkodowane przez los oraz podopieczni świetlic środowiskowych, będą mogły spędzić wspaniałe wakacje wśród parowozów. Jak co roku do współpracy muzeum zaprasza wolontariuszy.

   – My uwalniamy potencjał dzieci w formie „nauki poprzez zabawę” – mówią organizatorzy. – To tutaj, w Jaworzynie Śląskiej, wśród zabytkowych eksponatów, powstaje Miasto, którym rządzą mali obywatele. Jest burmistrz, porządku pilnuje straż miejska, jest butik, krawiec, restauracja; najświeższych wiadomości dowiesz się z miejscowej gazety, a jeśli bardzo się śpieszysz  – wszędzie pojedziesz taksówką. Najpierw jednak musisz iść do pracy, żeby po ciężkim dniu odebrać w banku zasłużoną wypłatę.

    Ale to nie wszystko. „Miasto Dzieci” to również idea dzielenia się własnym doświadczeniem, dlatego angażują się lokalnie działające instytucje i firmy, a ich przedstawiciele przybliżają dzieciom świat dorosłych. To dzięki nim maluchy dowiadują się, na czym polega praca samorządu, jak działa bank, sklep, jak wypieka się prawdziwy chleb i jak zorganizowane jest życie w mieście. Tutaj wolontariusze są dla nich również wzorem, przekazują społecznie użyteczne postawy, motywują i inspirują do działania.

   – Nasza oferta adresowana jest do uczniów szkół średnich oraz studentów chcących wziąć udział w warsztatach i poprowadzić własny mini projekt w formie opiekuna zawodu – dodają pracownicy muzeum. Współpraca będzie odbywała się na zasadzie praktyk zawodowych lub wolontariatu studenckiego. Studenci, uczniowie, wolontariusze pomagają dzieciom rozwijać ich zainteresowania w wybranych przez nie zawodach.  W zamian organizator oferuje wyżywienie oraz całodzienny pobyt.

  Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74-637-43-30 lub mailem [email protected]

  Poprzedni artykułHimalaje – góry marzeń
  Następny artykułOdbudowują samolot Czerwonego Barona