Himalaje – góry marzeń

  0

  W pogoni za marzeniami i pasją wyruszyli w 2011 roku zobaczyć upragnione Himalaje. Marzenia o wyjątkowej urodzie krajobrazów ze wspaniałymi ośnieżonymi szczytami w tle, malownicze buddyjskie klasztory i nieskończenie długie doliny to wszystko, co czekało na podróżników w Indiach. Swoimi wspomnieniami chcą się podzielić już 13 kwietnia o godz. 18:00 podczas wernisażu fotografii z podróży w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach.

  Celem podróżników było zwiedzanie rejonu zwanego Małym Tybetem i chęć wejścia na co najmniej jeden z okolicznych sześciotysięczników. Okazało się, że w czasie wakacyjnym monsun nie dociera do Ladakhu, więc północ Indii stała się celem wyprawy. Poza górami zakosztowali smaku orientu, zwiedzając kawałeczek niebywałych Indii z takimi miejscami jak: Tadż Mahal, tajemnicza świątynia Sikhów w Amritsar, czy siedziba rządu tybetańskiego na uchodźstwie w Dharamsali. Swoje plany zrealizowali w 100 % i udało im się zdobyć dwa szczyty: Kang Yatse II (6200 m n.p.m.) oraz Mentok II (6150 m n.p.m). Dla większości były to pierwsze sześciotysięczniki, ale każdy ma nadzieję, że nie ostatnie. Uczestnicy wyprawy to głównie członkowie Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego w składzie: Aneta Jędrzejewska, Beata Zabiłowicz, Magdalena Staniszewska – Bugała, Renata Jarocka-Lewandowska, Agnieszka Październiak, Daniel Kubiak, Sebastian Lewandowski, Robert Strzeszewski, Dariusz Smoczny, Marcin Bugała i Paweł Jeziorny.

  Na wernisaż wystawy „Himalaje – Góry marzeń” oraz relację z wyjątkowej wyprawy zapraszamy wraz z Wałbrzyskim Klubem Górskim i Jaskiniowym 13 kwietnia (piątek) na godz. 18:00 do Galerii Kominkowej MDK w Świebodzicach. Wrażeń z pewnością nie zabraknie. Wystawa potrwa do 11 maja.

  MDK

  Poprzedni artykułO wikingach na Dniach Kultury Szwedzkiej
  Następny artykułZostań wolontariuszem w Mieście Dzieci