Zdobywają nowe uprawnienia

  2

  W ramach  projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych zdobywają dodatkowe kwalifikacje zawodowe.  W trakcie kursów zawodowych już 129 uczniów uzyskało uprawnienia do wykonywania zawodu innego niż kształcony w szkole.

  Uczniowie uzyskali m.in. uprawnienia spawacza

  Uprawnienia elektryczne uzyskało 22 uczniów technikum, uprawnienia do pracy na wózkach widłowych – 45, a  uprawnienia spawalnicze – 41 uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Kurs kwalifikacyjny AutoCAD  ukończyło 21 uczniów klas technicznych.
  W najbliższym czasie 90 uczniów zdobędzie uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych,  do końca roku zorganizowane zostaną jeszcze kursy na prawo jazdy kat. T, kurs magazyniera i in. Dodatkowe uprawnienia zdobędzie jeszcze ok. 150 uczniów. Program umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i szans na rynku pracy  absolwentów  dzięki uczestnictwu w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych i pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Łącznie w ZSB-E  w roku szkolnym 2011/2012 będzie się ponad 2940 godzin zajęć dodatkowych.

  ZSB-E

  Poprzedni artykuł40. Rajd Świdnicki Krause – utrudnienia
  Następny artykułWygraj pobyt w Grocie Solnej