Wygraj pobyt w Grocie Solnej

  0

  Zanieczyszczenie środowiska jest coraz większe, istnieje już niewiele miejsc, w których możemy oddychać „pełną piersią” bez narażania się na wdychanie pyłów i zanieczyszczeń. Jednocześnie wzrasta świadomość społeczeństwa na temat znaczenia zdrowego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w Świdnicy powstała  Grota Solna, która  daje ogromne możliwość korzystania z dobroczynnych właściwości soli.

  Mamy  dla naszych Czytelników do rozdania 15 darmowych wejść na 45 minutowy seans w Grocie Solnej. Aby wziąć udział w konkursie należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe, które brzmi:

  Jaka sól jest najzdrowsza i najczystsza z występujących na Ziemi?

  Odpowiedzi należy kierować na adres mailowy: konk[email protected]. Konkurs trwa do 19.04.2012 do godz. 12:00.

  Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo w dniu 20.04.2012.

  ***

  Grota Solna w Świdnicy została zbudowana z naturalnych brył solnych z Morza Martwego, Brazylii oraz kopalni polskich. Powietrze wypełniające Grotę jest całkowicie pozbawione zanieczyszczeń, pyłów i alergenów. Ponadto nasycone jest ono ponad 80 biopierwiastkami w łatwo przyswajalnej przez organizm postaci, które w naturalnych warunkach występują nad morzem lub w kopalniach solnych. Należą do nich m.in.: jod, wapń, magnez, sód, chlor, potas, żelazo, miedź, chrom, brom, krzem, selen. Sól użyta w naszej grocie jest również naturalnym ujemnym jonizatorem neutralizującym rakotwórcze i szkodliwe dla zdrowia jony dodatnie. Źródłem jonów dodatnich są wszelkie urządzenia elektryczne i elektroniczne, których używamy na co dzień. Dzięki występowaniu w Grocie Solnej dużej zawartości jonów ujemnych możemy oddychać powietrzem sprzyjającym naszym organizmom. Przebywanie w takiej atmosferze znacząco redukuje stres, pogłębia i zwalnia oddychanie, podnosi zdolność koncentracji, przynosi uczucie świeżości i zadowolenia, a przy tym opóźnia starzenie się skóry. Bez wyjeżdżania nad morze można znaleźć się we wspaniałym miejscu o każdej porze dnia i roku odetchnąć morskim powietrzem i uodpornić swój organizm.

  Mikroklimat morski panujący w naszej Grocie Solnej pozwala na leczenie oraz profilaktykę w takich schorzeniach jak:

   – przewlekłe nieżyty nosa, gardła i krtani,

  – astma oskrzelowa,

  – przewlekłe i nawracające zapalenia zatok,

  – niedoczynność tarczycy,

  – schorzenia dermatologiczne(łuszczyca, trądzik, zapalenie skóry)

  – choroby naczyń i serca (niewydolność krążenia, stany przedzawałowe, przedzawałowe, nadciśnienie)

  -choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nieżyty żołądka, nietypowe zapalenie jelita grubego

  – alergie i uczulenia różnego typu

  – nerwice, stany przemęczenia, spadek odporności na stres, bóle reumatyczne

  – nadwaga, zaburzenia metaboliczne

   Przyswojona dawka jodu podczas 1 seansu (45 min) w Grocie Solnej odpowiada 1-dniowemu pobytowi nad morzem.

  W grocie solnej naturalne działanie lecznicze i relaksacyjne, wynikające ze specyfiki panujących w niej warunków termiczno-wilgotnościowych jest wzbogacone o niebagatelne walory muzyko i koloroterapii. Ponadto oprócz funkcji terapeutycznej Grota Solna jest miejscem, w którym można się odprężyć i na pewien czas oderwać od codzienności. Ułatwiają to ustawione wewnątrz wygodne leżaki i ciepłe pledy. Dla najmłodszych przygotowany jest kącik zabaw.

  Grota Solna Świdnica

  Rynek 34

  tel. 74 640 1234

  email: [email protected]

  Godziny otwarcia:

  Poniedziałek – Sobota

  10.00-21.00 (przerwa 14.00-17.00)

  Poprzedni artykułZdobywają nowe uprawnienia
  Następny artykułCzy świdniczanie znają język angielski?