40. Rajd Świdnicki Krause – utrudnienia

  2

  Od piątku do niedzieli (20-22 kwietnia) zaplanowano rozegranie 40. edycji Rajdu Świdnickiego-Krause – II rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012 r. oraz II rundy Rajdowego Pucharu Polski. Ze Świdnicy kierowcy wystartują, również w Świdnicy zakończy się rajd. W tym roku po wielu latach przerwy w Świdnicy zostanie rozegrany prolog rajdu ulicami miasta. Rajd Świdnicki wspiera finansowo m. in. Urząd Miejski w Świdnicy.

  Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie rajdu: www.rajdkrause.pl

  ***

  W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

   Utrudnienia dla kierowców:

   START i META RAJDU

  W piątek, 20 kwietnia oraz w niedzielę, 22 kwietnia w świdnickim Rynku zorganizowany zostanie honorowy start i meta rajdu, w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na odcinkach dojazdowych do Rynku na ul. Pułaskiego (od skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta) oraz na ul. Długiej (od skrzyżowania z ul. Trybunalską).

   MIASTECZKO RAJDOWE

  W piątek, 20 kwietnia od godziny 8.00 w rejonie świdnickiego OSiR-u zamknięty zostanie odcinek ul. Śląskiej (od nowego ronda przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do skrzyżowania z ul. Zieloną) tutaj będzie zorganizowane „Miasteczko Rajdowe”, które funkcjonowało będzie do niedzieli, 22 kwietnia do godzin wieczornych. Dla tego etapu wyznaczone zostaną objazdy, które poprowadzone zostaną ulicami:

  • od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Westerplatte

  lub ulicami: Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką.

  • od strony ronda na ul. Śląskiej/Przyjaźni – ulicami: Śląską, Polną Drogą, Sprzymierzeńców do tras objazdów wyżej wymienionych.

   W następnych dniach funkcjonowania „Miasteczka Rajdowego” czyli od soboty, 21 kwietnia do niedzieli, 22 kwietnia z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku od ronda na ul. Sprzymierzeńców wraz z nowym rondem u zbiegu ul. Śląskiej z Pionierów). W tym czasie odcinek ulicy Śląskiej (od Westerplatte do ronda) będzie drogą bez przejazdu i może służyć jako miejsce do parkowania.

   PROLOG

  W piątek, 20 kwietnia w godzinach popołudniowych, czyli od godz. 17.00 zostaną zamknięte drogi w związku z przygotowaniem prologu. Zamknięcie potrwa do godzin wieczornych minimum do godz. 21.15. Dla obszaru miasta zajętego przez trasę odcinka specjalnego, wyznaczono objazdy poprowadzone ulicami:

  • od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Wrocławską, Wodną, Kopernika, Towarową,

  a w stronę przeciwną: ul. Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką, Westerplatte, Towarową, Kopernika, Wodną do Wrocławskiej.

  • od strony placu Wolności: ul. Zygmuntowską, Równą, Mieszka I, do Wodnej i dalej wyznaczoną trasą ulicami: Wodną, Kopernika, Towarową do skrzyżowania z ul. Westerplatte lub poprzez alternatywną trasę: al. Niepodległości, ulicami: Wałbrzyską, Słowiańską, Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką do skrzyżowania z Westerplatte.

   Na ulicach po których prowadzony będzie prolog obowiązywać będą z wyprzedzeniem czasowym zakazy zatrzymywania z restrykcją w postaci możliwości odholowania pojazdu. W związku z tym apelujemy do kierowców, którzy korzystają z parkingów na trasie prologu o przestawianie swoich pojazdów na sąsiednie ulice. Zakazy będą dotyczyły w szczególności rejonu Placu Drzymały, Piekarskiej, Placu Ludowego, ulic: Garbarskiej, Wyspiańskiego, parkingu przy ul. Sprzymierzeńców, Polnej Drogi.

   Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie. Za utrudnienia przepraszamy!

  ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW

  Od piątku do niedzieli (20-22 kwietnia) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z 40. Rajdem Świdnickim – KRAUSE.

  Pierwsze utrudnienia w ruchu pojazdów pojawią się ok. godz. 8.00 rano w piątek, 20 kwietnia w obrębie ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku ul. Sprzymierzeńców do ul. Śląskiej) i Śląskiej. Wówczas zorganizowane zostanie „Miasteczko rajdowe”, na teren którego będą wpuszczane wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej, ale wyłącznie do godz. 16.00. O tej samej godzinie zostaną wprowadzone zmiany w trasach przejazdów autobusów w rejonie ul. Westerplatte, ponieważ rozpoczną się prace zabezpieczające odcinek specjalny rajdu. „Miasteczko” funkcjonować będzie aż do późnych godzin wieczornych w niedzielę, 22 kwietnia natomiast komunikacja miejska w rejonie ul. Westerplatte powróci już w sobotę.

  Ponadto w sobotę, 21 kwietnia pomiędzy godz. 11.30 a 17.30 zamknięty zostanie dojazd do Lubachowa od strony Świdnicy, na wysokości skrzyżowania na Złoty Las. W tym czasie linia nr 30 kończyć i zaczynać kursy będzie w Bystrzycy Górnej.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy UM w Świdnicy

  Poprzedni artykułDzień Sapera z orkiestrą dętą
  Następny artykułZdobywają nowe uprawnienia