Świdniczanie z tytułami mistrzów Polski

3

Miłośnicy sztuk walki  mieli swoje święto. 14 kwietnia w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo ITF. Jurek Brzostowski z Gimnazjum w Pszennie startując w trzech konkurencjach dwukrotnie zdobył złoto Mistrzostw Polski. Podczas tych samych zawodów Tomasz Paździora ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym zdobył tytuł mistrza kraju w kategorii junior młodszy.

Klub sportowy Dosan przy wsparciu Urzędu Miasta Oleśnicy zorganizował najważniejsze w 2012 roku wydarzenie związane z Taekwondo ITF w naszym kraju. W sobotę do walki o tytuł mistrza Polski w pięciu konkurencjach stanęło 162 zawodników zrzeszonych w 16 klubach, których podzielono w pięciu kategoriach wiekowych (młodzicy 7-9 lat, kadeci 10-12 lat, juniorzy młodsi 13-15 lat, juniorzy 16-18 oraz seniorzy od 19 lat wzwyż ). Uczeń klasy Vb –Tomasz Paździora ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, w pięknym stylu pokonując rywali.

Podczas tych samych zawodów dwukrotne zwycięstwo odniósł  Jurek Brzostowski, reprezentujący klub UKS Gryf Świdnica. Startował on w trzech konkurencjach: techniki specjalne, układy formalne oraz walki w formule semi- conatct. Jurek wywalczył trzy medale: 2 złote i 1 srebrny – złoto w technikach specjalnych i walkach semi-contact oraz w kategorii układy formalne). Był to najlepszy start Jurka w dotychczasowej karierze sportowej.