Pracownia na miarę XXI wieku

  2

  Szesnaście nowoczesnych mini laptopów, tablica interaktywna, projektor, pięć laptopów dla nauczycieli oraz oprogramowanie i komplet urządzeń peryferyjnych trafiło do Szkoły Podstawowej w Imbramowicach (gmina Żarów).

  Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Szkoła Podstawowa w Imbramowicach jako pierwsza w gminie uruchomi system elektronicznego dziennika. A wszystko w ramach unijnego projekt „Dolnośląska e-szkoła”. Imbramowicka placówka jako jedna z 133 szkół na Dolnym Śląsku i jedyna w gminie Żarów została wyposażona w nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt multimedialny wart 70 tysięcy złotych. Sprzęt pozwala na wprowadzenie nowości technologicznych, w tym dziennika elektronicznego. – To kolejne pieniądze unijne, które udało nam się zdobyć na realizację projektów oświatowych. Dzięki temu udało się stworzyć nową jakość kształcenia. To kapitalna sprawa, że nasi uczniowie mogą dzięki temu projektowi poznawać najnowsze techniki – mówi burmistrz Żarowa Leszek Michalak. Z nowoczesnej pracowni multimedialnej cieszą się najbardziej uczniowie szkoły w Imbramowicach. – To duży postęp dla naszej szkoły. Dzięki temu poznamy dużo nowych programów, a co za tym idzie rozwiniemy swoje umiejętności – mówią zgodnie Ala Witkowska, Klaudia Kot, Natalia Surzyn i Martyna Kołacińska, uczennice VI klasy Szkoły Podstawowej w Imbramowicach. – Żałujemy tylko, że jesteśmy już w ostatniej klasie i tylko pół roku będziemy mogli korzystać z pracowni.

  W ramach projektu „Dolnośląska e-szkoła” wyposażono 133 placówki oświatowe na Dolnym Śląsku. Pieniądze na jego realizację udało się pozyskać dzięki współpracy Szkoły Podstawowej w Imbramowicach i Urzędu Miejskiego w Żarowie.

  Agnieszka Gryc

  rzecznik prasowy UM w Żarowie

  Poprzedni artykułNawierzchnia będzie, reszta poczeka
  Następny artykułPrzetestowali demokrację