Nawierzchnia będzie, reszta poczeka

  6

  Świdnickiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji nie udało się pozyskać środków na kompleksowe zagospodarowanie hali lodowiska poza sezonem zimowym. – Z informacji, jakie udało nam się uzyskać, główny powód jest taki, że w tym roku władze stawiają przede wszystkim na budowę nowych obiektów. My chcieliśmy swój przede wszystkim modernizować, by poprawiać jego funkcjonalność – tłumaczy dyrektor  Edmund Frączak.

  ŚOSiR aplikował o środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego. Dotacja miała wesprzeć kompleksowy plan modernizacji – zakup sztucznej nawierzchni, dodatkowych trybun na 500 miejsc, tablic świetlnych i przebudowę stojącego nieopodal hali lodowiska budynku szatniowego. Ten miałby zostać podwyższony o 1 piętro, w wewnątrz znalazłyby się pokoje na 20 miejsc, sauny, szatnie i zaplecze odnowy biologicznej. Dodatkowo zakupiony zostałby mobilny tunel, łączący ten obiekt z lodowiskiem w chłodne dni.Na ten cel potrzeba 4,5 miliona złotych. Dotacja miała wynieść 1,35 mln. Niestety, środków w tym roku nie będzie.

  Oczywiście się nie poddajemy i skoro powiedzieliśmy A, to na pewno powiemy B. Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy przetarg na zakup nawierzchni mobilnej na lodowisko tak , aby po Rajdzie Świdnickim czyli w okolicach maja hala lodowiska służyła mieszkańcom oraz drużynom przyjezdnym jako hala sportowa – dodaje Frączak. – Zyskamy w ten sposób kolejny obiekt, a dodatkowo pozwoli nam to organizować obozy sportowe drużyn piłki ręcznej i siatkówki. To kolejny krok do zwiększenia atrakcyjności naszej bazy sportowej. Na rynku jest coraz większa konkurencja, więc i my musimy podnosić standardy i rozszerzać ofertę. Tak, aby coraz więcej klubów z Polski wybierało naszą bazę na miejsce przedsezonowych przygotowań.

  Nawierzchnia, która zostanie zakupiona na lodowisko to najwyższej jakości wykładzina sportowa, mająca atesty wszystkich światowych federacji. Dokładnie na takiej samej rozgrywane są imprezy rangi Mistrzostw Świat i Europy. – Dodatkowo, mając na uwadze, że remontu wymaga parkiet w Hali na Os. Zawiszów podjęliśmy decyzje o zakupie tam identycznej nawierzchni.  Oprócz walorów sportowych hala dzięki temu zyska również na wyglądzie – przekonuje dyrektor.

  asz

  Poprzedni artykułKino Gdynia na sprzedaż
  Następny artykułPracownia na miarę XXI wieku