Kongres Regionów pod patronatem prezydenta Komorowskiego

  12

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski objął patronatem honorowym III Ogólnopolski Kongres Regionów. Wielkie spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami zaplanowano w Świdnicy w dniach 29-31 maja.

  Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem: „Samorząd – Inwestycje – Rozwój”. Organizatorami kongresu są Ringier Axel Springer Polska (wydawca m.in. Newsweeka, Forbesa, Faktu) i miasto Świdnica.
  Do udziału zaproszono przedstawicieli samorządów, biznesu, administracji publicznej oraz Unii Europejskiej, a także ekspertów, naukowców i dziennikarzy. W ramach Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych. Kongresowi towarzyszyć także będą imprezy wieczorne oraz wystawa, podczas której firmy z całego kraju zaprezentują swoją ofertę dla jednostek samorządu terytorialnego. Wręczone zostaną również nagrody w rankingach samorządowych, organizowanych przez Newsweek, Forbes, Komputer Świat, Auto Świat oraz Związek Powiatów Polskich.

  – Organizując pierwszy Kongres Regionów nie przypuszczaliśmy, że już na samym początku będzie on sukcesem. Świadczą o tym blisko dwa tysiące uczestników, którzy co roku przybywają do Świdnicy, by dyskutować o kondycji polskiej samorządności. Liczymy, że tegoroczne spotkanie będzie równie liczne i owocne, jeśli chodzi
  o wnioski wynikające z debaty samorządowej – mówi Wiesław Podkański, prezes honorowy Ringier Axel Springer Polska.

  – Ogólnopolski Kongres Regionów to przedsięwzięcie, które odgrywa ważną rolę w debacie o problemach
  i przyszłości polskich samorządów. Jest to możliwe dzięki wymianie doświadczeń znamienitych gości i uczestników kongresu. Ta wymiana zdań i dobrych praktyk jest kapitałem do tworzenia dobrej przyszłości polskich miast i miejscowości. Świdnica jest dobrym miejscem do spotkań i wymiany zdań. Działamy tak świadomie, zdając sobie sprawę, że właśnie w wyniku dyskusji rodzą się dobre pomysły – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  – Zaplanowane w ramach konferencji liczne panele dyskusyjne oraz sesje tematyczne stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i informacji na temat polskiej samorządności, a także do omówienia wielu ważnych zagadnień dotyczących współpracy regionalnej, inwestycji, zrównoważonego rozwoju, a także relacji samorządów z administracją publiczną i sektorem prywatnym, co sprzyja pobudzeniu dalszego rozwoju samorządu w Polsce – napisał Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej informując o patronacie prezydenta Komorowskiego.

  Poprzedni artykułPiłkarskie emocje w naszym regionie
  Następny artykuł100 lat pana Wiktora Krzaka