Strona główna Magazyn Kuchnia Czary Penelopy: Wiosenne naleśniki z warzywami

Czary Penelopy: Wiosenne naleśniki z warzywami

0

Naleśniki te kojarzą mi się z wiosną i z moimi pierwszymi przyjęciami, które szykowałam dla swoich przyjaciół. Pamiętam, że pierwszy raz przygotowałam je, gdy miałam 19 lat i „wolną chatę”. Rodzice akurat wyjechali, a ja opiekowałam się babcią i młodszym bratem. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, przyjaciele nie pozwolili, abym wieczory spędzała samotnie… Ja oczywiście byłam w siódmym niebie, mając kuchnię dla siebie i każdego dnia gotowałam coś innego.  W dzień – dla babci i brata, wieczorami dla przyjaciół.

Danie jest pyszne i do tego przepisu powracałam wielokrotnie od tamtej pory. A więc do dzieła.

 Potrzebujemy (na 4 porcje):

 50 dag pieczarek

2 pory( jaśniejsza część)

4 pomidory

2 jaja

1i 1/3 szklanki mąki

10 dag boczku

sól

biały pieprz

1 łyżka masła

1 szklanka mleka

mielona gałka muszkatołowa

1 pęczek natki pietruszki,

4 łyżki oleju

 Przygotowanie:

Jajka roztrzepać ze szklanką wody. Łyżkę mąki odsypać. Mąkę i sól wsypać do wody i jaj, dokładnie wyrobić i odstawić na 10 minut. Jarzyny oczyścić i umyć. Pieczarki podzielić na ćwiartki, por pokroić w plasterki, pomidory w kostkę. Boczek pokroić w kostkę i przyrumienić na patelni. Gotowe skwarki wyjąć. Jarzyny poddusić w tłuszczu. Doprawić do smaku solą i pieprzem.

Tłuszcz rozgrzać w rondelku. Przyrumienić w nim pozostawioną mąkę. Rozprowadzić mlekiem i stale mieszając zagotować. Doprawić solą, pieprzem i gałką muszkatołową. Natkę umyć, osuszyć, oberwać kilka listków do dekoracji, pozostałe drobno posiekać i wsypać do sosu. Łyżkę oleju rozgrzać na patelni. Wlać 1/4 ciasta, posypać odrobiną skwarek i usmażyć naleśniki z obu stron na złoty kolor. Odstawić w ciepłe miejsce. Z pozostałego ciasta usmażyć kolejne naleśniki.

Jarzyny i sos jeszcze raz podgrzać. Naleśniki wypełnić jarzynami i ułożyć na półmisku. Polać odrobiną sosu. Podawać ozdobione natką. Resztę sosu podać w sosjerce.

Polecam!

Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch

 

 

Poprzedni artykułZnanenieznane.pl: Kamienny świat
Następny artykułLudzie z pasją: Irena Dębosz