Wysokie lokaty świdnickich karateków

2

Zuzanna Baniowska, Beata Krzanowska, Paweł Pałka oraz bracia Dawid i Sebastian Szczygieł reprezentujący Świdnicki Klub Kyokushinkai Karate wzięli udział w XXXI Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Kyokushin, które odbyły się w ostatnią niedzielę 11 marca w hali sportowej należącej do Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Po wyczerpującej i pełnej emocji walce oraz dogrywce z zawodniczką wrocławskiego KKK Zuzanna Baniowska przegrała, nie zajmując tym samym miejsca na podium. Beata Krzanowska oraz Paweł Pałka nie mieli sobie równych wywalczając pierwsze miejsca w kategorii kumite juniorek -55 oraz kumite juniorów -60 po dwóch rozegranych walkach, jednogłośnie ocenionych przez sędziów na ich korzyść. Zarówno Dawid, jaki i Sebastian Szczygieł przegrali z kolei w zaciętych walkach finałowych, nieznacznie ulegając swoim przeciwnikom, zajmując tym samym drugie miejsca na podium kolejno w kategorii kumite juniorów -75 oraz kumite seniorów -75. Świdnica zajęła czwarte miejsce drużynowo. Gratulacja dla wszystkich zawodników.