Wagarowicze ze zwolnieniami od rodziców

  9

  92 osoby w wieku szkolnym wylegitymowali w pierwszy dzień wiosny policjanci. – Ku naszemu zaskoczeniu, żadna z nich nie poszła na wagary. Kilkoro miało usprawiedliwienia od rodziców – mówi Robert Topolski, koordynator akcji. W działaniach 21 marca na terenie Świdnicy i gminy Świdnica wzięło udział 24 policjantów i patrole Straży Miejskiej, w tym jeden na rowerach.

  – Od 9.00 do 22.00 kontrolowaliśmy m.in. okolice zalewu Witoszówka, parki, Rynek, Galerię Świdnicką i inne miejsca, gdzie mogła zbierać się młodzież – wylicza Topolski. – Wszystkich legitymowanych sprawdziliśmy, telefonując do szkół i do rodziców. Okazało się, że korzystali z krótszych lekcji albo byli poza szkołą za zgodą rodziców. Oczywiście nie były to zwolnienia na wagary, a na przykład na badania lekarskie…

  Policjanci nie przyłapali ani jednego ucznia na spożywaniu alkoholu czy narkotyków. Nie było także przypadków chuligaństwa czy zakłócania spokoju. – Było wyjątkowo spokojnie – zapewnia koordynator akcji „Pierwszy Dzień Wiosny”.

  asz

  Poprzedni artykułPo 30 latach „Słoneczko” oficjalnie
  Następny artykułJan Miodek: Wciąż mówię „pardon”