92 osoby w wieku szkolnym wylegitymowali w pierwszy dzień wiosny policjanci. – Ku naszemu zaskoczeniu, żadna z nich nie poszła na wagary. Kilkoro miało usprawiedliwienia od rodziców – mówi Robert Topolski, koordynator akcji. W działaniach 21 marca na terenie Świdnicy i gminy Świdnica wzięło udział 24 policjantów i patrole Straży Miejskiej, w tym jeden na rowerach.
– Od 9.00 do 22.00 kontrolowaliśmy m.in. okolice zalewu Witoszówka, parki, Rynek, Galerię Świdnicką i inne miejsca, gdzie mogła zbierać się młodzież – wylicza Topolski. – Wszystkich legitymowanych sprawdziliśmy, telefonując do szkół i do rodziców. Okazało się, że korzystali z krótszych lekcji albo byli poza szkołą za zgodą rodziców. Oczywiście nie były to zwolnienia na wagary, a na przykład na badania lekarskie…
Policjanci nie przyłapali ani jednego ucznia na spożywaniu alkoholu czy narkotyków. Nie było także przypadków chuligaństwa czy zakłócania spokoju. – Było wyjątkowo spokojnie – zapewnia koordynator akcji „Pierwszy Dzień Wiosny”.
asz
![264. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/rekonstrukcja-bitwy-pod-Burkatowem-2026.06.27-57-238x178.jpg)
![Strażackie święto w Dobromierzu. Widowiskowe pokazy i parada na otwarcie wydarzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260627_Dzien_Otwarty_OSP_Dobromierz-63-238x178.jpg)
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)






