W poniedziałek montaż hełmów na wieży!

  4

  Na poniedziałek, 5 marca zaplanowano montaż hełmów na odbudowywanej wieży ratuszowej w świdnickim Rynku. W związku z tym kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

  Operacja jest skomplikowana i ze względów bezpieczeństwa wprowadzone zostaną konkretne zmiany w ruchu na trasie przejazdu specjalnego dźwigu. Dmuchając na zimne poprosimy 10 rodzin – mieszkańców ul. Wewnętrznej w bezpośrednim sąsiedztwie budowy wieży ratuszowej, by przez kilka godzin nie przebywali w swoich mieszkaniach. Zapewnimy im miejsce do przeczekania tego czasu. Utrudnienia nie powinny dotknąć wszystkich, ponieważ spora część osób będzie w tym czasie w pracy. Z apelem zwrócimy się również do 4 najemców punktów usługowych w bloku śródrynkowym – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

  Na czym będą polegały prace? Kilkunastotonowe hełmy wyniesione zostaną na wysokość ponad 40 metrów przez specjalny żuraw samojezdny Grove GMK 6300.

  W poniedziałek przed południem przewidziany jest montaż pierwszego elementu hełmu. Kilka godzin zajmie jego solidne mocowanie. Później dźwig podniesie drugi element z iglicą i kopułą. Prace powinny zakończyć się w późnych godzinach popołudniowych jeszcze w poniedziałek, ale jest to skomplikowana operacja i wiele zależy od pogody, a przede wszystkim wiatru. Dlatego w wariancie pesymistycznym prace mogą zostać dokończone we wtorek – dodaje wiceprezydent Pałac.

  Dźwig wjedzie do Rynku od strony ul. Grodzkiej.

  Ta droga ma większą szerokość i to jest najkrótszy odcinek do pokonania w zabudowie staromiejskiej. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć niedogodności związane z tą operacją dla mieszańców Świdnicy – mówi Jarosław Markowski, kierownik Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  W związku z tym na ul. Grodzkiej:

  • wprowadzony zostanie zakaz parkowania, który obowiązywać będzie od niedzieli, 4 marca od godz. 20.00 do wtorku, 6 marca (do końca dnia),
  • sam wjazd żurawia do Rynku zaplanowano w godzinach porannych (6.00-7.00) w poniedziałek. Przejazd żurawia oraz pojazdów towarzyszących wykonany zostanie w asyście policji,
  • na czas kilkuminutowego przejazdu ruch kołowy na ul. Grodzkiej zostanie wstrzymany u zbiegu ulicy Franciszkańskiej z Grodzką.

  Po zakończeniu prac i wyjeździe dźwigu możliwość parkowania na ul. Grodzkiej zostanie przywrócona.

  Apelujemy do kierowców o przestrzeganie zakazów. Wprowadzony został dłuższy zakaz, ze względu na możliwość przedłużenia prac. Jeśli zakończą się wcześniej i wyjeździe dźwig, parkowanie zostanie niezwłocznie przywrócone. Utrudnienia będą trwały najkrócej, jak to możliwe – zapewnia Jarosław Markowski.

  Za utrudnienia przepraszamy!

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy

  Urzędu Miejskiego w Świdnicy

  Poprzedni artykułRatujmy nagrobek ucznia Matejki
  Następny artykułMKS zakończył rundę zasadniczą