MKS zakończył rundę zasadniczą

0

W ostatnim meczu przed fazą play-out siatkarki MKS-u Świdnica spotkały się w walce o ligowe punkty z zespołem UKS-u Krzanowice. Kibice dość licznie zgromadzeni w hali na osiedlu Zawiszów oczekiwali zwycięstwa na zakończenie rundy zasadniczej, jednak ich oczekiwania nie zostały spełnione. Po przeciętnym meczu podopieczne Magdaleny Antoniak przegrały 1:3 .

Po bardzo dobrym początku i udanych akcjach w ataku MKS prowadził 8:2. Potem rywalki przejęły inicjatywę i 10 minut później było już tylko 11:9. Po punktach zdobywanych seriami świdniczanki znów odskoczyły na 15:10, ale po raz kolejny przeciwniczki zbliżyły się na dystans dwóch punktów – 17:15. Błędy w rozegraniu, nieskończone ataki sprawiły, że pod koniec pierwszego seta mieliśmy remis po 24. Na finiszu to jednak świdniczanki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały pierwszego seta 28:26.

W drugiej partii przez dłuższy czas gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero w drugiej połowie seta zawodniczki MKS-u zagrały skuteczniej i wyszły na powadzenie 16:12. Przez kolejne wymiany „trzymały wynik” i w końcówce prowadziły 22:18. Potem jednak pozwoliły Ślązaczkom za zdobycie pięciu punktów (same zdobyły tylko 1) i ponownie byliśmy świadkami nerwowej końcówki przy remisie po 23. Tym razem lepsze okazały się rywalki wygrywając 25:23 i po dwóch partiach mieliśmy 1:1 w setach.

Początek trzeciej odsłony to niemal kopia drugiego seta, gdzie oba zespoły wymieniały się prowadzeniem. Przy stanie 9:9 rywalki zdobyły cztery punkty z rzędu, nasze zawodniczki były jeszcze w stanie zbliżyć się na 17:19, ale przegrały ostatecznie tą partię 19:25.

Przez większą część czwartego seta różnica punktowa nie wynosiła więcej niż 2 „oczka”, jednak to przyjezdne zdecydowanie częściej były z przodu. Po kilku udanych akcjach MKS wyszedł na prowadzenie 18:17, tylko po to by po chwili przegrywać 18:21. Niestety przeciwniczki nie oddały już inicjatywy wygrywając czwartą partię 25:22, a cały mecz 3:1.

Było to ostatnie spotkanie naszych siatkarek w fazie zasadniczej, gdzie MKS zajął ósme miejsce. Pierwsze mecze w fazie play-out odbędą się już 10 i 11 marca w Częstochowie. Rywalkami naszego zespołu będą siatkarki tamtejszej Politechniki.

MKS Świdnica – UKS Krzanowice 1:3

Skład MKS-u Świdnica: Lizner, Woźniak, Gancarz, Krusiewicz, Bernaciak, Małodobra, Szczurek oraz Kukla, Malina, Radgowska, Gezella