ŚKPR nie dał rady wiceliderowi

0

Nie udało się odnieść piłkarzom ręcznym ŚKPR-u Świdnica trzeciego zwycięstwa z rzędu w rozgrywkach I ligi. Po zwycięstwach z Olimpią Piekary Śląskie i Viretem Zawiercie przyszedł czas na porażkę we własnej hali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 25:31.

Początek meczu należał do naszych zawodników, którzy w 7. minucie prowadzili jeszcze 4:3. Było to jednak ostatnie prowadzenie gospodarzy w tym spotkaniu. Rywale wzięli się do roboty i kwadrans później wygrywali już 15:9. Ambitnie grający świdniczanie przed przerwą zdołali minimalnie zmniejszyć dystans przegrywając po pół godzinie gry 14:19. Przełomowy okazał się początek drugiej połowy. ŚKPR nie powiększył swojego dorobku bramkowego przez blisko 10 minut, a goście odskoczyli na 23:14. Potem tempo gry spadło. Z obu stron mnożyły się błędy. Ale kibice mieli kogo oklaskiwać. Okrasą widowiska była postawa bramkarzy: Edwarda Madalińskiego (ŚKPR) i Bartłomieja Pawlaka (Piotrkowianin). ŚKPR przegrał 25:31.

ŚKPR Świdnica – Piotrkowianin 25:31 (14:19)

ŚKPR: Olichwer, Madaliński – S. Makowiejew (8), Pułka (4), Rutkowski (3), Rogaczewski (3), P. Kijek (2), Mrugas (2), Gnysiński (1), Marciniak (1), Sadowski (1), Olejniczak, Fabiszewski, Kaczmarczyk

Piotrkowianin: Pawlak – Trojanowski (11), Daćko (5), Woynowski (5), Mróz (4), Klimczak (2), Biskup (2), Skalski (1), Iskra (1), Suski, Matyjasik, Cieniek, Pilitowski, Pakulski, Krzaczyński, Wnuk

Kary: ŚKPR 6 minut, Piotrkowianin 8 minut

Karne: ŚKPR 4/3, Piotrkowianin 5/4