W nagrodę do Chorwacji

  4

  Już tylko tydzień dzieli uczniów Gimnazjum nr 4 w Świdnicy od spotkania ze swoimi rówieśnikami ze szkół partnerskich w Zagrzebiu. Trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu – uczniowie przygotowują wystawę fotograficzną o naszym mieście oraz prezentację pt. „Jeden dzień z życia nastolatka”. Aby się zakwalifikować na wyjazd, uczniowie musieli się wykazać inwencją twórczą, pracowitością i dobrą znajomością języka angielskiego.

  Od początku pierwszego półrocza wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 4 wiedzieli o wymianach uczniowskich w ramach projektu unijnego pt.: „Young Europeans Say: break walls, be tolerant!”. Na wszystkich chętnych czekały cztery – zupełnie darmowe miejsca na wyjazd do Zagrzebia w Chorwacji. Dla chętnych uczniów zostały przygotowane liczne zadania do zrealizowania, które były oceniane przez koordynatorów projektu i nauczycieli. Do „rywalizacji” zgłosiło się 15 uczniów. Zadania, które mieli przygotować uczniowie to:

  • Prezentacje multimedialne: „Moja szkoła”, „Moje miasto”, „Mój kraj”
  • Artykuł do eJournala: „Wolny czas nastolatków w Polsce”
  • Projekt kartki świątecznej
  • Projekt logo projektu
  • Mini słownik polsko- angielski

  Wszystkie prace oceniane były pod kątem zawartych w nich informacji, wkładu pracy, pomysłowości i oczywiście musiały być one wykonane w języku angielskim. Wszystkie prace zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie i bardzo trudno było wybrać najlepszą czwórkę uczniów. Aż ośmioro z nich wykonało wszystkie prace i włożyło w ich wykonanie sporo wysiłku. Dlatego też po licznych dyskusjach koordynatorki wraz z panem dyrektorem postanowiły nagrodzić aż ośmioro uczniów. Szczęśliwcami, którzy w dniach 24 – 30 marzec odwiedzą szkołę w Chorwacji są:

  1.       Natalia Horadczuk z klasy 1b

  2.       Natalia Curry z klasy 1b

  3.       Natalia Rurzyńska z klasy 2b

  4.       Paulina Sobiś z klasy 2b

  5.       Kornel Piwowarczyk z klasy 2c

  6.       Klaudia Karniej z klasy 3a

  7.       Izabela Augustyniak z klasy 3b

  8.       Dawid Michałek z klasy 3b

  Uczniowie ci przygotowali również własne autoprezentacje, które zostały wysłane do szkół w Szwecji i Chorwacji. Te informacje, jak również prezentacje, które szkoła otrzymała od partnerów pozwolą wszystkim uczniom trochę dowiedzieć się na własny temat tuż przed pierwszym spotkaniem.

  Gimnazjum nr 4

  Poprzedni artykułMiliony euro na turystykę
  Następny artykułNakradł na 40 tysięcy złotych