Strona główna Bez kategorii Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

1

Zastanawiałam się ostatnio dosyć mocno How Can I Tell My Ex Bf Thank You For The Time He Has His Cell Phone Shut Off , jak „rozruszać” świdniczan zarówno tych młodszych, jak i starszych również. Nie oszukujmy się, Wrocławiem to nie jesteśmy i nigdy nie będziemy, ale jestem pewna, że ludzi aktywnie działających na wszelkich polach artystyczno – rozrywkowych jest w Świdnicy jest sporo. Dlaczego by zatem wspólnymi siłami nie wymyślić nowych, ciekawych i przyciągających ludzi akcji? Osobiście nie widzę najmniejszego problemu. Atrakcyjny pomysł i działamy. Zwłaszcza że pogoda wkrótce zacznie sprzyjać. Jakieś pomysły?

Na pomysły od Was czekać będę, a tym czasem zapraszam do wspólnego przeglądu wydarzeń nadciągającego weekendu.

***

Nazwa: Closterkeller | koncert

Miejsce: Świdnica, ul. Basztowa 1, Klub BASZTA

Data i godzina: 30.03.2012, godz. 20:00

Cena: 25 – 30 zł

Po tak długich latach nieodwiedzania naszego miasta przez Closterkeller, doczekaliśmy się! Closterkeller zawita w Świdnicy. Zespół to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali. Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji sceny polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimno falowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka z elementami gotyku. Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasują się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo, że grają muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a ich najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.

Źródło: oficjalna strona zespołu

***

Nazwa: Tryptyk Syberyjski – spotkanie z Tomaszem Deko | Wernisaż

Miejsce: Świdnica, ul Franciszkańska, MBP

Data i godzina: 31.03.2012, godz. 17:00

Cena: wstęp wolny

To trzecia już odsłona naszych spotkań z Syberią. Tym razem swoją twórczość zaprezentuje wrocławski fotograf Tomasz Deko – absolwent Wyższej Szkoły Fotografii AFA we Wrocławiu, jeden z współtwórców Stowarzyszenia Nowinart, które zrzesza młodych twórców orbitujących  głównie wokół dziedziny fotografii; a powstało ono -jak piszą- z potrzeby dzielenia się tym co najlepsze we własnym wyrażaniu się poprzez sztukę. Tomek zajmuje się fotografią dokumentalną. Jego kilkukrotna wizyta w Republice Tuwy zaowocowała cyklem pt.„Koczownicy” który zaprezentujemy podczas wernisażu wystawy.
Tak opisuje swoje syberyjskie doświadczenie: „We współczesnym świecie codziennie jesteśmy świadkami zanikania kultur i umierania narodów. Jest to powiązane z wieloma czynnikami jak na przykład : dominacja militarna, wojny globalizacja, kultura masowa. Republika Tuwy jest krajem, który od lat z powodzeniem opiera się tym procesom. Na Syberii zachwyca mnie przestrzeń, naturalny rym życia. Wjeżdżając w jej granice mam wrażenie, że przenoszę się do innej rzeczywistości.”

Źródło: cokiedy.pl

***

 Nazwa: Re-style edycja wiosenna | wymiana ubrań

Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 11, Klub Bolko

Data i godzina: 31.03.2012,

Godz.14.00 – warsztaty, godz. 16:00 – wymiana ubrań

Cena: 2 zł, dla dzieci wstęp bezpłatny

Nowa, wiosenna, ekologiczna edycja Re-Style. Z okazji nadejścia nowego sezonu stowarzyszenie Spring04 i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na wymianę ubrań wraz z zajęciami warsztatowymi. Wśród warsztatów ofertę dla siebie znajdą osoby zainteresowane stylem życia EKO – bo właśnie taki temat przyjmie najbliższa edycja. Gdy już dowiemy się, jak zrobić biżuterię, broszkę i obejrzymy pokaz mody recyklingowej, co ciekawe – tworzonej podczas wymiany, wtedy czas na szał ubraniowy. Tradycyjnie pamiętamy o najmłodszych. Na pociechy czeka punkt przedszkolaka, gdzie nieodpłatnie będą mogły poczekać na mamy pod nasza opieką. Dzieci będą miały okazji wykonać samodzielnie zabawkę – przytulankę. Dodatkową atrakcją będzie również body painting.

Zapraszamy wszystkie szafiarki, fashionistki i przede wszystkim miłośników mody w każdym wydaniu – szczególnie vintage.

 ***

 Nazwa: Targ Staroci

Miejsce: Świdnicki Rynek

Data i godzina: 01.04.2012 – to nie żart

Cena: wstęp wolny

Jak na co pierwszą niedziele miesiąca przystało, tak i tym razem zapraszam miłośników wszelkich bibelotów, numizmatów, antyków i staroci na giełdę staroci.

Zarzuciliście mi ostatnio szanowni czytelnicy wybiórczość polecanych wydarzeń. Tłumaczenie się średnio wypada, nie mniej jednak Imprezownik, kochani, nie jest kalendarium imprez, a „telegraficznym skrótem” imprez, jak podkreślam, polecanych przeze mnie, Majkę J. Tym samym pozdrawiam hejterów, najmocniej. Trzymajcie się ciepło.

Maja Jasnos