Rozpoczęli od turnieju kręglarskiego

    1

    Wzorem roku ubiegłego na terenie Gminy Świdnica rozpoczął się II Turniej Sołectw „Sportowe weekendy na wsi”. Rywalizację rozpoczął turniej kręgli, który odbył się 24 marca na kręgielni OSiR w Świebodzicach. Zgodnie z regulaminem w zawodach wystartowali mieszkańcy wsi w wieku powyżej 35 lat (Sołtys i Rada Sołecka bez progu wiekowego). W turnieju kręglarskim udział wzięło 16 drużyn, którym kibicowały rzesze kibiców. Zwycięzcą turnieju zostało Sołectwo Burkatów zdobywając 190 punktów, miejsca na pudle zajęło także Sołectwo Lubachów (175pkt.) oraz drużyna startująca pierwszy raz w zmaganiach sołectw Sołectwo Stachowice (170 pkt.)


    Klasyfikacja końcowa:

    1. Burkatów – 190 pkt.

    2. Lubachów – 175 pkt.

    3. Stachowice – 170 pkt.

    4. Panków – 156 pkt.

    5. Bystrzyca Górna – 153 pkt.

    6. Wiśniowa – 152 pkt.

    7. Grodziszcze – 150 pkt.

    8. Boleścin – 145 pkt.

    9. Lutomia Dolna – 139 pkt.

    10. Pogorzała – 138 pkt.

    11. Komorów – 134 pkt.

    12. Pszenno – 132 pkt.

    13. Krzczonów – 130 pkt.

    14. Bojanice – 122 pkt.

    15. Gogołów – 95 pkt.

    16. Lutomia Górna – 88 pkt.

     

    Drużyny wystąpiły w składach:

     

    Burkatów – Dratwa Bronisław, Michalski Tomasz, Mydłowski Edward, Koszyk Mariusz

    Lubachów – Adamczyk Marek, Adamczyk Iwona, Mojsa Grzegorz, Graczyk Piotr

    Stachowice – Legut Krzysztof, Czech Karol, Dziedzic Joanna, Makarewicz Dawid

    Panków – Woźniak Grzegorz, Woźniak Bożena, Gazela Krzysztof, Gazela Agata

    Bystrzyca Górna – Szyszka Beata, Cech Sebastian, Kos Renata, Kępa Izabela

    Wiśniowa – Kotarski Włodzimierz, Kołodziej Jarosław, Pisula Wojciech, Bajda Grzegorz

    Grodziszcze – Jurasik Dawid, Rusak Robert, Karwala Agnieszka, Głąb Małgorzata

    Boleścin – Sierzputowski Artur, Sierzputowska Lidia Berkowska Anna, Berkowski Bartosz

    Lutomia Dolna – Brzyk Czesław, Stojko Tomasz, Kajzer Agata, Pałkoń Władysława

    Pogorzała – Jaworski Jacek, Jaworska Ewelina, Kolanek Daniel, Rok Joanna

    Komorów – Paździora Mariusz, Zerka Robert, Zerka Sławomir Rutkowska Ala

    Pszenno – Goździejewski Kazimierz, Całka Bartłomiej, Szczepanik Ryszard, Szczęsny Edmund

    Krzczonów – Gaik Alicja, Gaik Paweł, Janiszewski Stanisław, Olkiewicz Ireneusz

    Bojanice – Mularczyk Wioletta, Mularczyk Zbigniew, Tatara Sabina, Zych Stanisław

    Gogołów – Robak Anna, Sikorska Zofia, Robak Jerzy, Strach Adam

    Lutomia Górna – Rymarz Wiesław, Malisz Wiesław, Dadas Ryszard, Szczypek Jarosław

     

    /LZS Świdnica/