Policyjno-obywatelskie patrole na działkach

  9

  – Tam, gdzie pojawiamy się razem z policją, aktów wandalizmu i kradzieży jest znacznie mniej – z zadowoleniem przyznaje Marian Rosiński, przewodniczący Kolegium Prezesów świdnickich ogrodów działkowych. Od dwóch tygodni czteroosobowe patrole pojawiają się na działkach w nocy i nad ranem. Policja postanowiła zorganizować także cykl spotkań dla działkowców, które rozpoczną się w piątek, 30 marca.

  – W tym roku wyprzedziliśmy oczekiwania działkowców i sami zaproponowaliśmy powołanie patroli, w skład których wchodzi dwóch policjantów i dwóch ochotników – wyjaśnia Robert Topolski z KPP Świdnica. – Kontrolujemy ogrody nocą i nad ranem, gdy najczęściej stają się celem złodziei i chuliganów. – Chcemy, by złodzieje wiedzieli, że działki są pod stałą opieką – dodaje przewodniczący Rosiński. – Dla chuligana wybicie szyb w altance to sekundy, dla nas koszty i kłopot. Nie mówiąc już o tym, że tracimy cenne narzędzia ogrodnicze czy wyposażenie!

  Policjanci coraz częściej zatrzymują złodziei, okradających działki. Udaje się to m.in. Dzięki kontroli targowisk i punktów skupu złomu. – Chcemy zachęcić do współpracy wszystkie ogrody działkowe w Świdnicy – dodaje Robert Topolski. – Bardzo ważne są dla nas podpowiedzi samych działkowców, stąd kolejny pomysł – na cykliczne spotkania. Na pierwsze w piątek 30  marca o 17.00 do siedziby spółdzielni mieszkaniowej przy ulicy M.Skłodowskiej-Curie zapraszamy działkowców z ogrodów ŚFUP. W sobotę, 31 marca z ogrodów Irys. Początek o 10.00 w siedzibie OD Irys przy ulicy Podmiejskiej.

  asz

  Poprzedni artykułSezon rajdowy w Stragonie otwarty
  Następny artykułNarazili niemowlę na niebezpieczeństwo