Sezon rajdowy w Stragonie otwarty

  0

  Ośrodek Jeździecki Stragona w Morawie zainaugurował w minioną niedzielę sezon rajdów konnych. Była to pierwsza z dziewięciu zaplanowanych w tym roku konnych przejażdżek po okolicy. W inauguracyjnym wypadzie udział wzięło 8 osób. Organizowane przez Stragonę rajdy w tym sezonie będą się odbywać raz w miesiącu w niedzielę. Każdy z nich będzie trwał około 5 godzin. Wyjazdy są zaplanowane między 9.00 a 10.00, a powroty około 14.00-15.00. Po drodze oczywiście nie zabraknie przerwy na ognisko lub mały piknik.

   

  Rajdy konne Stragony wiodą pięcioma różnymi trasami biegnącymi przez gminę Strzegom, Dobromierz, Żarów, Udanin oraz Jawor. Trasy zahaczają o okoliczne miejscowości i lokalne atrakcje turystyczne.

  Przemieszczamy się głównie drogami polnymi i ścieżkami leśnymi, dlatego rajd konny daje niepowtarzalną okazję do delektowania się otaczającą przyrodą oraz widokami z grzbietu konia. Jest to swego rodzaju powrót do życia w zgodzie z naturą – komentuje Iza Anuszkiewicz, która bierze udział w prawie każdym rajdzie organizowanym przez Stragonę. – Rajd to wspaniałe przeżycie, długo pozostające pamięci – tak samo jak pierwsza przejażdżka konna w terenie.

  Na rajd konny organizowany przez Ośrodek Jeździecki Stragona może pojechać każdy kto posiada już podstawowe umiejętności jeździeckie i czuje się na tyle pewnie w siodle, żeby wziąć udział w długiej jeździe w terenie. Pamiętać należy jednak o swoich możliwościach fizycznych. Jazda konna w terenie, nawet spacerowa, to bardzo duży wysiłek fizyczny, dlatego do udziału w takim wypadzie konieczna jest dobra kondycja. Dodatkowo warunkiem udziału w rajdzie osób spoza Ośrodka Jeździeckiego Stragona jest odbycie przynajmniej jednej jazdy w ośrodku Stragona.

  Jest to konieczne, ponieważ  tylko w ten sposób możemy poznać rzeczywiste umiejętności jeździeckie osób chcących wziąć udział w rajdzie. Chcemy uniknąć sytuacji, kiedy już po wyjeździe z ośrodka, w trakcie rajdu okazuje się, że któryś z uczestników nie radzi sobie z koniem dezorganizując w ten sposób cały wyjazd – wyjaśnia Robert Góra, instruktor jazdy konnej, który organizuje rajdy w Stragonie.

  Tradycja weekendowych przejażdżek po okolicy została zapoczątkowana w zeszłym sezonie jeździeckim. W okresie od maja do listopada udało się zorganizować siedem takich wyjazdów. W każdym udział wzięło średnio około 10 osób. Były to głównie osoby na co dzień jeżdżące w Ośrodku Jeździeckim Stragona, ale nie tylko. Dołączały również osoby ze Świdnicy, Wałbrzycha, a nawet Wrocławia.

   

  /LKS Stragona Strzegom/

   

  Poprzedni artykułTrener Oleksy na stażu w warszawskiej Legii
  Następny artykułPolicyjno-obywatelskie patrole na działkach