Mistrzowie w akrobatyce u prezydenta

    0

    Mają prawie 18 i 20 lat, ale już są mistrzami w akrobatyce w kategorii… seniorów. Jonas Al-Hadad i Michał Skowron zdobyli kolejny tytuł mistrzowski podczas 58. Mistrzostw Polski seniorów w akrobatyce sportowej. Świdniczanie od stycznia startują w kategorii seniorów, ale ich umiejętności są tak duże, że już wcześniej swoim programem juniorskim pokonali seniorów na mistrzostwach Polski. Po ostatnich zawodach, które rozegrano w Warszawie w piątek, 23 marca odwiedzili prezydenta Świdnicy.


    – Serdecznie gratuluję sukcesów, które są wynikiem wyjątkowych zdolności, ale też wytrwałej pracy. Kolejne zwycięstwo i tytuł mistrza kraju pokazuje, że zdobyte laury są efektem systematycznej pracy i wytrwałej realizacji sportowej pasji. Cieszę się, że ten prestiżowy tytuł trafił właśnie do świdniczan, którzy dzięki swoim osiągnięciom w kraju i poza jego granicami są najlepszymi ambasadorami Świdnicy i w tak szczególny sposób promują nasze miasto – mówił świdnickim zawodnikom Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

    – Akrobatyka nie jest niestety bardzo popularnym sportem, mimo to mamy w Świdnicy świetną sekcję, w której trenują już kolejne grupy młodych akrobatów.

    Mamy naprawdę doskonałą dwójkę i czwórkę i myślę, że niebawem tych sukcesów w tej dziedzinie będzie coraz więcej – mówi Tomasz Skowron, prezes MKS Polonia Świdnica, kierownik Sekcji Akrobatyki.

    Młodzi sportowcy przyznają, że ciężko jest pogodzić naukę z treningami. Michał studiuje na AWF we Wrocławiu, a Jonas uczy się w szkole średniej i za rok będzie zdawał maturę.

    Mistrzostwa Polski były jednym z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, które odbędą się w kwietniu w USA.

    – Wkrótce przyjedzie do nas choreograf z Warszawy, aby poćwiczyć z zawodnikami specjalny układ. Na mistrzostwach świata nie będzie nam łatwo, bo w tej grupie wiekowej, do której dopiero chłopcy weszli (seniorów) będą w USA startowały zespoły, które ćwiczą ze sobą po 10 lat. Mimo to postaramy dać z siebie wszytko i znaleźć się w finale – zapewnia prezes Skowron.


    Poprzedni artykułDzień Otwarty w I i II LO
    Następny artykuł„Nie” dla kopalni