Harcerze z czterolistną koniczyną

  1

  Czy czterolistna koniczyna przynosi szczęście? Mówią, że tak. Z pewnością może przynieść wiele dobrego, bowiem „Czterolistna koniczyna” to nazwa nowopowstałej drużyny harcerskiej, która od kilku tygodni funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Grodziszczu.

  16 grudnia 2011 roku harcerze z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie: Ola Karwala, Ola Skrobek i Michał Iwaniec pod opieką Pani Moniki Iwaniec przeprowadzili udaną akcję naborową w Grodziszczu.

  Propozycja zabaw i zajęć przygotowana dla dzieci z klas III -VI spotkała się z zainteresowaniem. Na zbiórce zjawiło się 18 nowych harcerzy. Na działalność uzyskaliśmy zgodę Komendanta Hufca Świdnica. Wybraliśmy nasze barwy drużyny „zielono-czarne” i opracowaliśmy plan działań na najbliższe miesiące oraz podział obowiązków: drużynowa – Ola Karwala, przyboczni – Ola Skrobek i Michał Iwaniec, opiekun drużyny – Monika Iwaniec. Wesołe „koniczynki” spotykają się regularnie, tj. w każdy wtorek w szkole w Grodziszczu.

  Działamy krótko, ale mamy się już czym pochwalić:

  –       nasza drużyna przed świętami przekazała Betlejemskie światełko Pokoju na ręce Księdza Proboszcza dla mieszkańców Grodziszcza,

  –       w czasie ferii zimowych zorganizowaliśmy zbiórkę w lesie, gdzie dokarmialiśmy zwierzęta,

  –       zorganizowaliśmy akcję pozyskania funduszy, polegającą na sprzedaży kartek walentynkowych.

  Z sukcesem wystąpiliśmy również na festiwalu piosenki harcerskiej w Pszennie. „Czterolistna koniczyna” zorganizowała pierwszy biwak drużyny, na który pojechaliśmy do Lubachowa. Tam wspaniale bawiąc się uczyliśmy się technik harcerskich, lepiej się poznaliśmy i polubiliśmy. Mamy przed sobą jeszcze wiele ciekawych planów i zamierzeń. Chcemy aktywnie działać w naszym środowisku lokalnym i harcerskim. Mamy głowy pełne pomysłów, mnóstwo entuzjazmu i zapału oraz nadzieję, że wszystkie nasze działania przyniosą świetne (wszystkich życzliwych prosimy trzymajcie za nas kciuki!) – mówią Harcerze 4PŚDH „Czterolistnej koniczyny”

  Janusz Waligóra

  rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica

  Poprzedni artykułTrzy spotkania z Syberią
  Następny artykułInnowacyjność wkracza na Dolny Śląsk