Trzy spotkania z Syberią

    0

    Wernisaże fotografii Marcina Osmana i Tomasza Deko połączone z pokazami slajdów, promocja nowej książki Jędrzeja Morawieckiego “Krasnojarsk zero” tak przedstawia się Tryptyk syberyjski przedsięwzięcie organizowane przez Stowarzyszenie Hurtownia Światła. Pierwsze spotkanie z Syberią zaplanowano na 10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.

    – Stojąc tak samemu pośrodku tej lodowej pustki miałem wrażenie zawieszenia. Gdy tylko horyzont znikał za białymi obłokami i niebo zlewało się z ziemią czułem, że grawitacja zanikła. Równie dobrze mogłem się unosić w pustce koloru mleka. Zaprawdę dziwne to wrażenie. Potem czułem, że nos mi zamarzł, albo końcówki palców pieką od mrozu i wracałem do ciepłej czumy – tak pobyt na Syberii opisuje Marcin Osman, wrocławski fotograf i podróżnik. Osman po raz kolejny odwiedzi Świdnicę. Zdjęcia z tajemniczej krainy “mrożą” krew w żyłach. Po wernisażu zaplanowano spotkanie z autorem.

    Wernisaż Osmana zaplanowano na 10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy o godzinie 17:00, wstęp wolny. Kolejne odbędą się 19 i 31 marca. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy i Stowarzyszenie Hurtownia Światła.