Atomowy kwartet na koniec

  3

  Ich najnowsze wydawnictwo „Fade In” zostało nominowane do Fryderyków aż w dwóch kategoriach: Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku. Dzisiaj zagrają w Świdnicy, będzie to ostatni koncert w ramach Międzynarodowych Nocy Jazzowych.

  foto: www.atomstringquartet.com

  Atom String Quartet jest jednym z nielicznych na świecie i pierwszym w Polsce kwartetem smyczkowym grającym jazz. Zespół tworzą – Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński na skrzypcach, Michał Zaborski na altówce oraz Krzysztof Lenczowski na wiolonczeli. Są to muzycy, którzy na co dzień prowadzą własne zespoły oraz występują z najlepszymi polskimi artystami.

  Atom String Quartet wykonuje głównie własne kompozycje, które dzięki zastosowaniu tak nietypowej dla muzyki jazzowej obsady wykonawczej, brzmią bardzo nowocześnie i oryginalnie. Ten obiecujący kwartet stale zyskuje rozgłos i uznanie, w ostatnim czasie zdobył stypendium w programie Młoda Polska, przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz został nominowany do nagrody Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nowa Nadzieja Roku 2010.

  Atom String Quartet

  Miejsce: Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, Rynek 37

  Godzina: 19:30

  Bilety: 20/15 PLN

  Poprzedni artykułPasażer na gapę
  Następny artykułBędzie dofinansowanie na nowe drogi