Będzie dofinansowanie na nowe drogi

  6

  Milion złotych w ramach tzw. schetynówek otrzyma Świdnica. To kolejna inwestycja, na którą miasto z sukcesem pozyskało fundusze z „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych”. Pieniądze przeznaczone zostaną na budowę ulicy Kosynierów oraz przebudowę ul. Hetmańskiej, która pomoże w zagospodarowaniu terenu w rejonie ul. Parkowej i Rotmistrza Witolda Pileckiego.

  Dzięki temu powstanie porządna droga, która pozwoli na dogodny dojazd do Zespołu Szkół Specjalnych oraz udostępni nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe. Wymiana nawierzchni na istniejącej ul. Hetmańskiej pozwoli na łatwiejszy dojazd do instytucji, które działają w tym rejonie. Cieszymy się, że nowy projekt zyskał wsparcie w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych”. Przez mieszkańców dobrze jest oceniana inna inwestycja, którą zrealizowaliśmy w ramach programu, przebudowa ul. Śląskiej – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  W ramach prac wybudowana zostanie nowa droga, wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem ulicznym. W ramach zadania Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji: wybuduje nową sieć wodociągową i kanalizację sanitarną. Druga z ulic zostanie gruntownie wyremontowana. Działamy kompleksowo, by usprawnić komunikację w tej części miasta – dodaje Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

  Ostateczny koszt inwestycji będzie znany po przeprowadzeniu przetargu. Jego wyniki poznamy na przełomie marca/kwietnia. Roboty budowlane mają potrwać do końca 2012 r.

  Projekt w liczbach:

  • 262,70 m – tyle długości będzie miała nowa droga – ul. Kosynierów. Jej szerokość to 6 m,
  • 192,50 m – na takiej długości zostanie wymieniona nawierzchni na ul. Hetmańskiej. Jej szerokości to 7 m,
  • 1,5-2,0 m szerokości będą mieć wybudowane chodniki,
  • 2,5 m – to szerokość ścieżki rowerowej,
  • 71 – tyle miejsc parkingowych powstanie na ul.  Kosynierów.
  Poprzedni artykułAtomowy kwartet na koniec
  Następny artykułPolonia w obiektywie – prezentacja pierwszej drużyny