Świebodzice przejmą liceum?

  2

  To była uchwała, która wzbudziła najwięcej wątpliwości i najdłuższą dyskusję podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach. Chodzi o przedłożony przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza projekt uchwały dotyczący zamiaru przejęcia i prowadzenia dwóch ponadgimnazjalnych szkół w Świebodzicach: Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej oraz Zespołu Szkół im. S. Prosińskiego.

  Uchwała została przygotowana w związku z docierającymi do miasta informacjami o zamiarze reorganizacji przez powiat szkolnictwa ponadgimazjalnego. Obie szkoły mogłyby wtedy zostać połączone, na co nie ma zgody.

  – Jest to intencja, która nie rodzi skutków prawnych, jest jednak wyraźnym sygnałem, że Świebodzice poważnie traktują kwestie istnienia obu szkół w dotychczasowej formie, jako autonomiczne placówki – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, odpowiadając na pytania radnych.

  Zasadniczy spór dotyczył kwestii, czy uchwała powinna zostać podjęta już teraz, w momencie, gdy nie ma jeszcze żadnych oficjalnych decyzji w powiecie. Radni opozycyjni mieli także wątpliwości, czy gmina poradzi sobie finansowo z prowadzeniem dodatkowych placówek.

  Ostatecznie projekt został przyjęty 11 głosami, przy 7 przeciw (po sprostowaniu rzecznika UM Świebodzice), 2 osoby nie głosowały.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

  Poprzedni artykułBus dachował na krajowej piątce [FOTO]
  Następny artykułŚwidnicki Imprezownik