Świdnicki Imprezownik

  2

  Witam Was serdecznie moi drodzy Czytelnicy w ten jakże senny dzień. Nie wiem, jakie jest ciśnienie, ale 5 kaw od rana to zdecydowanie za mało, by podnieść mnie na nogi. Dawka kofeiny niby powalająca, ale chyba nie mnie. Ech! Sennie, zimowo i nieco dżdżyście zapowiada się także weekend. Szczerze? Wyjątkowo mało się dzieje w Świdnicy. Od jakiegoś czasu zastanawia mnie fakt, skąd np. w tygodniu tyle ciekawych wydarzeń, a na weekend posucha? Dlatego też postanowiłam nieco rozszerzyć „działalność” imprezownika, wychodząc poza ramy weekendowe. Tym razem muzycznie i filmowo.

  ***

  Chciałabym bardzo mocno zachęcić do skorzystania z repertuaru 90-letniego Kina „Gdyni”, które już niebawem przejdzie do historii miasta. Na nadchodzący weekend, jak co tydzień, szykują się dwie propozycje. Szczegóły poniżej…

  Nazwa: „Saga Zmierzch: Przed Świtem” | film prod. USA

  Miejsce: Świdnica, ul. Zygmuntowska, Kino „Gdynia”

  Data i godzina: 17-19.02.2012; 17:00

  Cena: ulgowy – 13 zł, normalny – 15 zł

  Pierwsza część finału najpopularniejszej sagi na świecie! Epicka opowieść o miłości nie z tego świata! Po pięknym ślubie i hucznym weselu, Bella (Kristen Stewart) i Edward (Robert Pattinson) wyjeżdżają na miesiąc miodowy do Rio de Janeiro. W tym gorącym mieście karnawału, młodzi mogą wreszcie w pełni cieszyć się sobą i oddawać namiętności. Wkrótce Bella odkrywa, że jest w ciąży. Pełne dramatyzmu narodziny dziecka rozpoczynają łańcuch nieodwracalnych zdarzeń – Edward decyduje się podarować Belli nieśmiertelność. Pojawienie się nowego członka w rodzinie budzi niepokój Volturi – przywódców świata wampirów. Czy Edwardowi uda się ocalić to co kocha najbardziej? „Saga Zmierzch: Przed Świtem. Część 2.”, czyli wielki finał bijącej rekordy popularności serii w kinach od 16 listopada 2012.

  Źródło www.filmweb.pl

  ***

  Nazwa: „Sztos 2” |film prod. Polska

  Miejsce: Świdnica, ul. Zygmuntowska, Kino „Gdynia”

  Data i godzina: 17-19.02.2012; 19:00

  Cena: ulgowy – 13 zł, normalny – 15 zł

  Są chłopaki, jest zabawa! „Sztos 2” to kontynuacja kultowej komedii Olafa Lubaszenki, w której „nie spoczną nim nie dojdą” między innymi Borys Szyc i Cezary Pazura. Tylko w tym filmie zobaczycie, jak się podrywa na dużego fiata i jakie miłosne katastrofy  przydarzają się zbyt pewnym siebie facetom. Czy Pazura (Synek) i Szyc (Janek) przekombinują i zaliczą wpadkę na robocie? Jeśli tak, to czy dobra „nawijka” uratuje im skórę? Prawdziwie męskie kino odpowie w końcu na pytanie: co ma zrobić facet, gdy sparzy się na gorącej kobiecie! W „Sztosie 2” o dobry humor widzów zadbają również: Bogusław Linda, Jan Nowicki, Edward Linde-Lubaszenko, Bartłomiej Topa i w zaskakującym wcieleniu – Janusz Józefowicz. Czy warto? Przekonajcie się sami.

  Źródło www.filmweb.pl

  ***

  W lutym i w marcu Świdnica z pewnością będzie stolicą jazzu, a to za sprawą odbywających się w mieście 19. Międzynarodowych Nocy Jazzowych.  Pierwszy z koncertów zabrzmi już 23 lutego. Wśród tegorocznych gwiazd, które wystąpią w Klubie Bolko będą: String Connection, Zaucha Quartet czy Atom String Quartet.

  Wydarzenie jest także szansą dla młodych twórców jazzu, którzy w obecności znanych muzyków, mogą zaprezentować się na scenie lub wziąć udział w profesjonalnych warsztatach muzycznych.

  Szczegółowy plan:

  23.02.12 – czwartek
  Nazwa: String Connection
  Miejsce: Klub Bolko ŚOK, godz. 19.30
  Cena: Bilety 30 zł i 25 zł

  24.02.12
  Nazwa: The Brag Pack
  Miejsce: Klub Bolko ŚOK, godz. 19.30
  Cena: Bilety 20 zł i 15zł

  8.03.12
  Nazwa: Akademia klasyki i jazzu Lena Ledoff, fortepian
  Miejsce: Aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy, godz. 17.00-19.00
  Cena: Wstęp wolny

  8.03.12
  Nazwa: „The Beatles Nova”Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia
  Miejsce: Klub Bolko ŚOK, godz. 19.30
  Cena: Bilety 25 zł i 20 zł

  09.03.12
  Nazwa: Lena Ledoff, fortepian w programie Komeda-Chopin-Komeda
  Miejsce: Aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy, godz.19.00
  Cena: Bilety 20 zł i 15 zł

  15.03.12
  Nazwa: Zaucha Quartet
  Miejsce: Sala Teatralna ŚOK, godz. 19.30
  Cena: Bilety 20 zł i 15 zł

  16.03.12
  Nazwa: Atom String Quartet
  Miejsce: Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, godz.19.30
  Cena: Bilety 20 zł i 15 zł

  Świdnickie Noce Jazzowe to wyjątkowy cykl imprez muzycznych, posłuchać można wyjątkowo dobrej muzyki w rewelacyjnym wykonaniu. Niejednokrotnie miałam przyjemność uczestniczyć w koncertach i z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem mogę powiedzieć „Marsz na koncerty!”.

  P.S. Osobiście polecam koncert holendersko-indonezyjsko-polskiego zespołu The Brack Pack Band. Przekonajcie się, jak brzmią na żywo. Polecam!

  Maja Jasnos

  Poprzedni artykułŚwiebodzice przejmą liceum?
  Następny artykułPhoto Day – trzecie pytanie [KONKURS]