Stypendia w dziedzinie kultury przyznane

  0

  Książka historyczna o oblężeniach świdnickiej twierdzy oraz płyta z muzyką świdnickich zespołów rockowych – to projekty, które zrealizowane zostaną w ramach stypendiów w dziedzinie kultury, przyznawanych przez prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka. Ideą stypendiów jest pomoc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych projektów.

  Nagrodzeni:

  • historyk Sobiesław Nowotny – stypendium w wysokości 6,8 tys. zł na opracowanie popularno-naukowej książki historycznej, dotyczącej dziejów oblężenia twierdzy świdnickiej w okresie II połowy XVIII wieku. Publikacja w ciekawy sposób ma opisywać cztery oblężenia twierdzy w latach 1757, 1758, 1761 oraz 1762,
  • muzyk Krzysztof Kowalewski – stypendium w wysokości 2,5 tys. zł na wydanie płyty zawierającej zbiór nagrań zespołów rockowych i pokrewnych, tworzących w Świdnicy.

  ***

  Stypendia są przeznaczone dla świdniczan, którzy wykażą się dorobkiem artystycznym, zajmują się upowszechnianiem kultury bądź sprawują opiekę nad zabytkami. Stypendystami mogą zostać osoby wyróżniające się w swojej działalności z dorobkiem, a dodatkowym atutem jest pomysłowość i twórcze zdolności świdniczan. Stypendia mają zachęcić ich do realizacji pomysłów i ciekawych przedsięwzięć. W 2012 r. miasto przeznaczyło na ten cel 9,3 tys. zł.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy UM w Świdnicy

  Poprzedni artykułSzkoła jak nowa
  Następny artykułSiódme urodziny Zakazu Wjazdu [FOTO]