Są pieniądze, są zakupy

  0

  Rada Miejska Świebodzic wprowadziła do budżetu prawie 1,8 mln zł. Są to pieniądze, które pozostały jako wolne środki z rozliczenia 2011 roku, a także dochód ze sprzedaży majątku i dotacja z budżetu państwa.

  Zgodnie z uchwałą zwiększono wydatki inwestycyjne o kwotę 1,5 mln zł, a pozostałą kwotę przeznaczono na wydatki bieżące. Dzięki dodatkowym pieniądzom gmina przeznaczy w 2012 roku więcej pieniędzy na m. in. uzbrajanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe (kwota 56 tys. zł). 10 tys. zł otrzyma Komenda Powiatowa PSP w Świdnicy na zakup nowego samochodu specjalnego z wyposażeniem. Kwota 69 tys. zł zostanie przeznaczona na zakup systemu monitoringu wizyjnego w rejonie ulic Prusa-Krasickiego – chodzi o nowo wybudowany w ubiegłym roku łącznik. 64 tys. zł zabezpieczono na budowę kolejnego placu zabaw w ramach ministerialnego programu „Radosna szkoła” – tym razem przy Zespole Szkół Integracyjnych.

  Zmiany w budżecie wiąże się także z dobrą wiadomością dla Zakładu Gospodarki Komunalnej – jednostka otrzymała 280 tys. zł na zakup koparko-ładowarki. 53 tys. zł przeznaczono na zakup lamp solarnych, które będą wykorzystywane do oświetlenia ulicznego. Największym wydatkiem inwestycyjnym w ramach tych środków będzie niewątpliwie skatepark – na który gmina zabezpieczyła w budżecie 500 tys. zł.

  Poprzedni artykułPhoto Day – ruszyli na łowy
  Następny artykułBritish&American Days już po raz 10-ty!