British&American Days już po raz 10-ty!

  6

  Ruszyła jubileuszowa X edycja Dni Brytyjsko-Amerykańskich w II LO. Od dekady w imprezie udział biorą wszystkie szkoły powiatu świdnickiego. Wydarzenie to związane jest z przyjazdem uczniów brytyjskich z zaprzyjaźnionej szkoły King Edward VI Camp Hill School w Birmingham.

  Obchody rozpoczęły się od II etapu Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych – Culture Hotchpotch. Dzięki temu przedsięwzięciu społeczność uczniowska powiatu świdnickiego ma możliwość sprawdzenia i poszerzenia swojej wiedzy na temat tych krajów. Wraz z przyjazdem gości z Wielkiej Brytanii rozpoczął się przegląd skeczy, oczywiście w języku angielskim. Jest to świetna, a zarazem zabawna forma obcowania z tym językiem.

  Od rana w II LO unoszą się cudowne zapachy – każdy ma możliwość skosztowania brytyjskich i amerykańskich przysmaków w specjalnie na tę okazję otwartym barze Cookie Monster.

  Na jutro zaplanowano prezentację anglojęzycznych przedstawień przygotowanych przez uczniów II LO. Dalszą część dnia młodzież spędzi w muzycznych klimatach wysłuchując śpiewu uczestników konkursu karaoke.

  Ostatni dzień zapowiada się równie ekscytująco: od rana uczniowie będą rywalizować w konkursie filmowym.  Z powodu dużej ilości uczestników, konkurs poezji angielskiej (recytatorski) został przeniesiony na 5 marca (poniedziałek). Warsztaty dla uczniów i nauczycieli staną się zwieńczeniem Dni Brytyjsko-Amerykańskich.

  – British & American Days to oryginalna forma nauki języków obcych przez zabawę, rywalizację i wspólne przygotowania. Dzięki temu przedsięwzięciu możemy osłuchać się z językiem, poznać nowe słowa, zwroty czy też ciekawostki związane z brytyjsko-amerykańską kulturą. Wszystkich, którzy pragną w ciekawy i twórczy sposób spędzić czas, zapraszamy do nas – zachęcają uczniowie II LO w Świdnicy.

  Mirka Szkarłat, Agata Grobelna

  Poprzedni artykułSą pieniądze, są zakupy
  Następny artykułMłodzi nagrodzeni [ZOBACZ ZDJĘCIA]