Razem możemy więcej!

  0

  Julia Kujacz po ciężkiej chorobie zmarła 17 maja ubiegłego roku. 10-letnie życie utalentowanej dziewczynki nie pozostanie bez śladu. Od kilku dni w Świdnicy działa stowarzyszenie jej imienia, które będzie niosło pomoc dzieciom chorym na białaczkę.

  Julia urodziła się 18 września 2000 r., w Dzierżoniowie.  Od 1 września 2007 została uczennicą klasy I  Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Była także uczennicą Szkoły Muzycznej w Świdnicy. W październiku Julia przeprowadziła się wraz z rodziną do Warszawy – gdzie podjęła naukę w klasie sportowej. Życie Julii zmieniło się 8 listopada 2010, gdy podczas rutynowych badań krwi stwierdzono u niej białaczkę. Od tego momentu jej drugim domem stał się Dziecięcy  Szpital Kliniczny w Warszawie. W styczniu 2010 r zwrócono się do Klubu Honorowych Dawców Krwi Kropla Życia w Świdnicy  z prośbą o przeprowadzenie zbiórki krwi dla Julii – na apel odpowiedziało bardzo wielu krwiodawców, którym z całego serca dziękuję. Od tego momentu rozpoczęła się nasza znajomość z mamą Julii. Każdy z nas czekał na wiadomość o stanie zdrowia naszej Julii, byliśmy nawet umówieni na spotkanie, które planowaliśmy na wakacje. Chciała się spotkać z krwiodawcami, by im podziękować, my chcieliśmy spotkać się z Julią, by wesprzeć ją w chorobie, by pokazać , że nie jest sama.

  Niestety, 17 maja Julia odeszła…  To spotkanie, które miało być przepełnione radością, zamieniło się w pożegnanie. Julię żegnały Kluby HDK z diecezji świnickiej oraz licznie przybyli krwiodawcy i przyjaciele. Żałuje, że nie spotkałem się z Julią, że nie rozmawiałem z nią przez telefon, ale mogę powiedzieć, że mimo to Julia jest obecna w moim życiu – jej krótkie życie, choroba i śmierć spowodowały, że w nas zrodziła się potrzeba pomocy innym chorym dzieciom. Powstało Stowarzyszenie im. Julii Kujacz „JULA”. Ciężko nam było przebrnąć przez sprawy urzędowe, jednak za każdym razem powtarzałem sobie patrząc na jej zdjęcie – Jula , damy radę , i udało się !!!

  24 lutego 2012 roku odbyło się pierwsze nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia   im. Julii Kujacz „Jula” Pomoc Dzieciom Chorym na Białaczkę. Obrady otworzyła prezes Stowarzyszenia Emilia Witkowska.

  Podczas obrad decyzją wszystkich zebranych  mama dziewczynki, Dorota Jakubiec otrzymała tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia „JULA”. W poczet stowarzyszenia przyjęto także czterech nowych członków zwyczajnych. Miłą niespodziankę dla wszystkich uczestników przygotował Rafał Klemczak – Prezes Klubu HDK „Kropla Życia”, który na ręce Zarządu Stowarzyszenia przekazał zaprojektowany przez siebie baner stowarzyszenia.

  Jedyną naszą trudnością jest nadał brak księgowej – dlatego zwracam się z prośbą do osób chcących pomóc nam w prowadzeniu księgowości stowarzyszenia.

  Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania stowarzyszenia   i zachęcam innych – aby przyłączyli się do tego działa – Razem naprawdę możemy więcej!

  ks. Paweł Pleśnierowicz
  wiceprezes Stowarzyszenia „JULA”

  Patronat nad Stowarzyszeniem „JULA” objął portal Swidnica24.pl.

  Więcej o stowarzyszeniu na stronie  www.jula.org.pl

  Poprzedni artykułDyrektor szpitala oficjalnie zwolniony
  Następny artykułKabaret pod Wyrwigroszem. Wejściówka dla Czytelnika