Kabaret pod Wyrwigroszem. Wejściówka dla Czytelnika

  0

  5 marca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury publiczność będzie bawił doskonale znany Kabaret pod Wyrwigroszem. Od lat rozśmieszają do łez skeczami z rodziną kresowiaków w roli głównej. Dla Czytelników Swidnica24.pl mamy jedną bezpłatną wejściówkę dla dwóch osób.

  Kabaret pod Wyrwigroszem, założony w październiku 1990 z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994). Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując „Między Bugiem a prawdą” – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów.

  W jednym z pierwszych autorskich programów znalazły się skecze o sex-shopach, Teleekspressie, Stanisławie Tymińskim oraz naukach przedmałżeńskich.  Kabaret wystąpił kilkanaście razy gościnnie na scenie Teatru STU. 1997 okazał się rokiem przełomowym, ze względu na udział w benefisie Iwony Bielskiej, emitowanym na antenie TVP 2 i TV Polonia.

  W lutym 2008 kabaret nagrał wersję przeboju Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech i zatytułowaną „Donald marzy”. Utwór wykonany został w programie „Pojedynek nie na żarty” TVP 2 i zyskał rozgłos dzięki upowszechnieniu przez portale You Tube i Joe Monster. /za Wikipedia/

  Kabaret pod Wyrwigroszem

  5 marca 2012 r.

  godz.20.00

  sala teatralna ŚOK, Rynek 43

  bilety 40 zł

  Zgłoszenia po wejściówkę dla 2 osób należy nadsyłać na adres [email protected] W tytule proszę wpisać „Kabaret pod Wyrwigroszem”, w treści imię, nazwisko, numer telefonu oraz zgodę na publikacje imienia i nazwiska. Na e-maile czekamy do 3 marca 2012 roku.

  Poprzedni artykułRazem możemy więcej!
  Następny artykułZwinęli policjantowi legitymację