Zwinęli policjantowi legitymację

  6

  Bezdomny 55-latek i jego o 16 lat młodszy kompan wpadli podczas próby włamania do pomieszczeń gospodarczych w jednym z domów jednorodzinnych w Świebodzicach. Podczas przesłuchań okazało się, że na swoim koncie mają już kilka kradzieży. Trafili m.in. na dom policjanta.

  26 lutego złodzieje zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Zdołali już przeciąć siatkę ogrodzeniową i wyłamać zabezpieczenia drzwi do pomieszczeń gospodarczych. Przewiezieni do komisariatu przyznali się do innych czynów. dzień wcześniej okradli 35-latkę w Wałbrzychu, wynosząc z jej domu kosiarkę i odśnieżarkę o wartości 4 tysięcy złotych. Łup udało się odzyskać. Podobnie jak dokumenty policjanta, mieszkającego w Świebodzicach.

  Z przedpokoju mieszkania funkcjonariusza, pełniącego służbę w innej niż świdnicka Komendzie Powiatowej policji, mężczyźni zabrali etui z policyjną legitymacją, kartę kredytową i kilka dokumentów. Legitymację wyrzucili do kontenera na śmieci, inne rzeczy zostawili na osiedlu. Na komisariat zostały przyniesione przez mieszkańców.

  Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Za kradzieże z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

  asz

  Poprzedni artykułKabaret pod Wyrwigroszem. Wejściówka dla Czytelnika
  Następny artykułWyróżnienie dla młodej pływaczki UKS-u Svida