Nowy komendant wojewódzki policji

    6

    Nadinspektor Dariusz Biel, były komendant wojewódzki policji w Katowicach, został nowym komendantem dolnośląskiej policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Zbigniewa Maciejewskiego.  Wprowadzenia na stanowisko dokonał komendant główny policji nadinspektor Marek Działoszyński. Nowy komendant, obejmując stanowisko powiedział, że dołoży wszelkich starań, by województwo dolnośląskie było bezpieczne.

    Nadinsp. Dariusz Biel ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania jakością w administracji publicznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Służbę w policji pełni od 1980 r. Od 1990 r. zajmował stanowiska kierownicze, między innymi komendanta wojewódzkiego policji w Opolu (2001 r.), komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie (2004 r.), komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie (2007 r.) i komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach (2008 r.). W 2012 r. został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2004 r.) i Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego (2009 r.).

    Prywatnie jest żonaty, ma córkę. Pasjonuje go sport, czynnie uprawia tenis, pływanie, piłkę nożną, uprawia również turystykę rowerową.

    asp. Paweł Petrykowski