Oddaj toner, pomóż Maćkowi

  0

  781 złotych to łączna kwota, którą udało się uzyskać w pierwszym etapie akcji „Pomóżmy Maćkowi usłyszeć świat”. Od  września do biura Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy oraz Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świdnicy oddano ponad 300 kg zużytych pojemnikach po tuszach i tonerach od drukarek.

  Wszystkie pojemniki zostały spakowane do pudeł i przekazane firmie skupującej –  Printeco. Do akcji przyłączyli się m.in.: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, Sąd Rejonowy w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Zespół Szkół w Świebodzicach, Firma „Galess” z Bystrzycy Górnej, Firma „Rawa” ze Świdnicy, Skup Metali Niezależnych i Surowców Wtórnych B. Uryasz, Biuro Rachunkowe E. Kwaśniewska oraz wiele osób  indywidualnych. Organizatorzy wszystkim w imieniu Maćka i jego mamy bardzo dziękują i proszą o więcej, bo potrzebna jest kwota 16 tysięcy złotych.

  Miejsca zbiórki: biuro PZ LZS (ul. Wałbrzyska 25-27) oraz Przedszkole Miejskie nr 3 w Świdnicy (ul. Okrężna 30)

  Maciek to 8-letni  pełen energii chłopiec. Urodził się głuchoniemy – cierpi na głęboki obustronny niedosłuch. Bardzo potrzebny Maćkowi jest system FM, którego podstawowym zadaniem jest zapewnienie dziecku jak najlepszego odbioru mowy w każdych warunkach, wyeliminowaniu szumów i pogłosu. System ten pozwala na percepcję mowy w taki sposób, jakby mówca znajdował się w odległości kilku centymetrów od słuchacza.

  Poprzedni artykułZawodniczki Stragony w Kadrze Narodowej
  Następny artykułNowy komendant wojewódzki policji