Jadą nowsze przegubowce

  14

  Wysłużone, najstarsze w taborze świdnickiego MPK przegubowce będą miały nowszych następców. Trzy nowe autobusy do przewożenia pasażerów podczas szczytu przyjechały z Oslo. Rocznikowo mają 9 lat. – Są w znakomitym stanie – zapewnia Wiktor Karol, prezes MPK. Dwa pierwsze wyjada na trasy po Świdnicy i gminie Świdnica już w poniedziałek, 20 lutego.

  – Kupowanie zupełnie nowych autobusów tego typu jest nieopłacalne – przekonuje prezes. – Jeden kosztuje brutto 1,5 miliona złotych. My za trzy, w pełni sprawne, zadbane i wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne, zapłaciliśmy 630 tysięcy. Tego typu autobusy najmniej się dekapitalizują, bo są wykorzystywane tylko przez osiem godzin dziennie w dni powszednie.

  18 metrowe autobusy marki MAN NG 313 o numerach bocznych 47 i 48, które zastąpiły  starsze o 10 lat MAN-y NG 272. Są to autobusy trzeciej generacji wyprodukowane w 2003r. Autobusy te są w pełni niskopodłogowe. Przystosowane są do łącznego przewozu 160 osób,w tym posiadają 51 miejsc siedzących i jedno stanowisko do przewozu osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim.

  Wyposażone są  w:

  – platformę wjazdową dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich,

  – klimatyzację,

  – system informacji pasażerskiej,

  – wewnętrzne monitory  reklamowo – informacyjne wykonane w technologii LED

  – monitoring przestrzeni pasażerskiej,

  – kamerę rejestrującą przestrzeń przed pojazdem oraz kamerę rejestrującą przestrzeń tylnych drzwi w przyczepie.

  Świdnickie MPK ma 37 autobusów, w tym 8 rezerwowych.

  asz

  Poprzedni artykułRajd Świdnicki wraca na ulice miasta
  Następny artykułOskarżony o potrącenie nastolatków i ucieczkę