Closterkeller zagra w Świdnicy

    5

    Closterkeller wystąpi w piątek 30 marca w Świdnicy. Czołowy na polskiej scenie przedstawiciel nurtu tzw. “klimatycznego” rocka przyjedzie promować swoją zeszłoroczną płytę “Bordeaux”.

    Grupa powstała w 1988 roku i ma na swoim koncie 9 albumów studyjnych. Liderką Closterkeller jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną. Jej teksty to mroczna i pełna metafor poezja. Od wielu lat Closterkeller niezmiennie plasuje się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo, że gra muzykę trudniejszą i ambitniejszą, a ich najmocniejszą stroną są utwory ciężkie i mistyczne. Dotychczas zespół zagrał praktycznie na wszystkich istotnych polskich festiwalach, m.in. kilkakrotnie w Jarocinie, Przystanku Woodstock, Węgorzewie, Castle Party w Bolkowie, a wiosną 2010 roku pojawił się z bardzo udaną wizytą na Wyspach Brytyjskich.

    Koncert w Świdnicy odbędzie się w klubie Baszta. Bilety w przedsprzedaży w cenie 25pln dostępne będą już wkrótce w punktach sprzedaży. Szczegółowe informacje dostępne na stronie http://www.strasznik.wordpress.com