Gang złodziei zatrzymany

  20

  Policjanci z Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 28 lat, którzy na terenie Żarowa dokonywali włamań i kradzieży oraz rozbojów. Od października 2011 do 22 stycznia 2012 dokonali 18 przestępstw.

  Na swoim koncie zatrzymani mają 3 rozboje. Biciem wymuszali od swoich ofiar  pieniądze (w sumie 1000 złotych), telefony komórkowe oraz dokumenty. 2012 rok rozpoczęli w inny sposób. 5 stycznia włamali się do sklepu fotograficznego, z którego ukradli aparat fotograficzny i kasę fiskalną. Łączna suma strat na szkodę właściciela sklepu wyniosła 6 tysięcy złotych. Dzień wcześniej ci sami sprawcy wybijając dziurę w jednej ze ścian w gimnazjum na terenie Żarowa dostali się do środka, skąd skradli przewody elektryczne i silnik z betoniarki. Straty na szkodę gimnazjum wyniosły 10 000 złotych. 7 stycznia weszli do salonu gier na terenie Żarowa, przytrzymując za ręce pracownicę salonu dokonali kradzieży 150 złotych z automatów do gier. Kilka dni później ukradli motorower i włamali się do fiata 126p., z którego zabrali radioodtwarzacz wartości 200 złotych. Od 19 do 22 stycznia tego roku, po uprzednim wygięciu zamkniętej bramy metalowego garażu, dostali się do środka i ukradli 45 kilogramów złomu miedzi i aluminium, narzędzia samochodowe promiennik ciepła, prostownik samochodowy oraz akcesoria wędkarskie. Łączna suma strat na szkodę mieszkańca Żarowa wyniosła 1 000 złotych. Ci sami sprawcy dokonali także 8 włamań do altanek na terenie Żarowa. Skradzione przedmioty zostały odzyskane przez policjantów.

  Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani przez policjantów. Przyznali się do wszystkich popełnionych przestępstw. Wobec nich zastosowane zostały dozory policyjne. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

  Katarzyna Czepil

  oficer prasowy KPP w Świdnicy

  Poprzedni artykułClosterkeller zagra w Świdnicy
  Następny artykułStadiony z zapałek w areszcie