8 milionów od marszałka na sport

  1

  Blisko 8 milionów złotych przeznaczył marszałek województwa na szkolenia, imprezy i stypendia sportowe na Dolnym Śląsku. Dofinansowanie trafi także do powiatu świdnickiego.

  W budżecie zarezerwowano także 824 500 zł, które będą przeznaczone na realizacje 114 imprez sportowych w kilkunastu dyscyplinach. Dotacją objęto te wydarzenia, które promują Dolny Śląsk i są sportową wizytówką regionu. Wśród nich m.in.:
  •    Puchar Świata w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Strzegomiu. W tym roku odbędą się również Mistrzostwa Europy Juniorów w WKKW (dotacja łącznie na 2 imprezy  80 000,00 zł);

  •    47. Wyścig Kolarski „Szlakiem Grodów Piastowskich” prowadzący przez Legnicę, Jawor, Złotoryję, Polkowice, Dzierżoniów, Świdnicę (dotacja 45 000,00 zł);

  Ponadto w tym roku samorząd województwa przeznaczy na rzecz najbardziej uzdolnionej sportowo młodzieży 600 tys. zł. Pieniądze trafią na stypendia sportowe za wyniki osiągnięte w 2011 roku. Nabór wniosków trwa do 31 stycznia 2012 roku. O przyznanie stypendiów sportowych mogą starać się zawodnicy, kluby i związki sportowe. Pieniądze będą wypłacane od marca do grudnia (10 miesięcy). Najwyższa dotacja wynosi do 1200 zł miesięcznie.