Strona główna Bez kategorii Świdnicka Kolęda: Szopka z żurawiem

Świdnicka Kolęda: Szopka z żurawiem [VIDEO]

1

Punktualnie o godzinie 12:00, od Jarmarku Bożonarodzeniowego rozpoczęła się Świdnicka Kolęda 2011. Największe atrakcje dzisiejszego dnia to ruchoma szopka oraz wyżej wspomniany jarmark. Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną, a na balkonie Świdnickiego Ośrodka Kultury ksiądz Roman Tomaszczuk, Wojciech Koryciński, Zdzisław Grześkowiak, Robert Kaśków i Krzysztof Frączek czytali poezję.

Zapytani przez nas świdniczanie na Jarmarku Bożonarodzeniowym szukają drobnych upominków pod choinkę. Dużym zainteresowaniem cieszą się oryginalne podstawki pod kubki w cenie 10 złotych i anioły. Wzięcie mają ozdoby choinkowe. Drewniane choinki i gwiazdki możemy już kupić za 2 złote.

Tłumy kłębiły się przy oknie wystawowym Galerii Fotografii. Jak co roku stanęła tam ruchoma szopka. Jest biskup Ignacy Dec, jest prezydent Murdzek ze swoimi zastępcami, którzy w tym roku wyjeżdżają do nas z magistratu. Swoje miejsce w szopce znalazły też najważniejsze miejskie i powiatowe inwestycje. Dworzec Świdnica Miasto w remoncie oraz oddany w tym roku do użytku tzw. łącznik autostradowy. Nad wszystkim góruje wielki żółty dźwig, który wpisał się już w krajobraz Świdnicy. – W tym roku nie mam problemu z rozpoznaniem postaci. Brawa dla Młodzieżowego Domu Kultury, pomysł z fotografiami rewelacyjny – mówi pani Sylwia.

Zobacz co czeka na nas podczas drugiego dnia Świdnickiej Kolędy:

16 grudnia 2011 r. (piątek)

16.00-18.00 Festiwal Aranżacji Stołów Bożonarodzeniowych – prezentacja Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Miejsce: Teatr Miejski, Rynek 43

17.00 Świąteczny Salon Poezji z udziałem dzieci z projektu Legal Art. Miejsce: Galeria Fotografii, Rynek 44

18.00 „I my ludzie grzyszni po kolądzie przyszli” – obrzęd kolędniczy przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” i Teatrzyk Obrzędowy

„Tradycja”. Miejsce: Teatr Miejski, Rynek 43