Kolęda na lodowisku

  2

  Jedną z wielu atrakcji Świdnickiej Kolędy będzie niecodzienne spotkanie na sztucznym lodowisku przy ulicy  Śląskiej. Będzie podziwiać piruety młodych mistrzów, spróbować tańca na lodzie i wziąć udział w pikniku.

  Na początek, w samo południe 22 grudnia, pokaz Klubu Łyżwiarstwa Figurowego dla dzieci i młodzieży ze świdnickich szkół.  Natomiast po południu specjalnie dla mieszkańców Świdnicy OSiR zaprosił Klub Łyżwiarstwa Figurowego z Opola, który zaprezentuje się w ponad godzinnym programie artystycznym. Na lodzie zobaczymy małe dzieci, które stawiają w tym sporcie pierwsze kroki, jak i doświadczonych zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski oraz zawodach zagranicznych.

  Po występie profesjonalistów każdy, kto w tym dniu przyjdzie na lodowisko, będzie mógł spróbować własnych sil na lodzie . OSiR otworzy bowiem taflę dla wszystkich świdniczan i zaproponuje dyskotekę na lodzie, na którą wstęp będzie bezpłatny. Każdy w blasku dyskotekowych świateł, przy dźwiękach dobrej muzyki miksowanej przed profesjonalnego dj-a będzie mógł zatańczyć na łyżwach. Będą także inne atrakcje – na dzieci będzie czekała górka do zjazdów saneczkowych, a przed halą sztucznego lodowiska zostanie rozpalone duże ognisko, przy którym wraz z mieszkańcami Świdnicy spotkają się sportowcy oraz przedstawiciele klubów sportowych. Przy dźwiękach kolęd będzie można zjeść upieczoną na ognisku kiełbaskę, wypić barszczyk, porozmawiać o sporcie i oczywiście nadchodzących świętach.  Dodajmy, że OSiR  przygotował 300 kiełbasek i ponad 300 barszczyków, które w tym dniu będą rozdawane za darmo.

  Poprzedni artykułŚwidnicka Kolęda: Szopka z żurawiem [VIDEO]
  Następny artykułJubileusz wpisu na listę UNESCO