Różności w Magazynie Swidnica24.pl

  0

  Do wyboru, do koloru – od refleksji, przez fachowe porady, wspólne gotowanie, zachętę do dobrej książki po spotkania ze zwykłymi-niezwykłymi ludźmi. Magazyn Swidnica24.pl jak w każdą sobotę czeka na Państwa z lekturą lekką, miłą i przyjemną.

  Na początek zapraszamy do pachnącej smakołykami i miłością kuchni Penelopy, która już rozpoczęła przygotowania do świąt. A że nasza czarodziejka lubi potrawy niecodzienne, proponuje przepis chyba nieznany większości świdniczan. Mowa o… ulach. Słodycze w kształcie domków dla pszczół doskonale są znane na Śląsku Cieszyńskim, ale tu, w Świdnicy, mogą być prawdziwą niespodzianką dla łasuchów. Przepis znajdą Państwo w dziale Kuchnia.

  Po pichceniu warto przysiąść w fotelu z ciekawą książką. Izabela Jankowska poleca oryginalny poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby odwiedzając wystawy malarstwa mówić więcej o obrazach ponad „podoba się” bądź „nie podoba”.  Co warto wiedzieć, spoglądając na dzieła mistrzów i kto podpowiada? O tym w dziale Książka.

  W szale przedświątecznych zakupów warto zaglądać do porad Powiatowego Rzecznika Konsumentów, a będzie można uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Danuta Mazur tłumaczy, kiedy niechciany zakup można oddać, a kiedy jest to niemożliwe. Zapraszam do działu Porady.

  W dziale Felieton znajdą Państwo rozważania adwentowe. Czy aby już czas na stawianie choinek? Czy skutecznie zapomnieliśmy o tradycji? Czy ktoś jeszcze pamięta, czym jest adwent?

  Dla naszych Czytelników w tym wydaniu Magazynu przygotowaliśmy niespodziankę – spotkania z dwojgiem niezwykłych mieszkańców naszego miasta. Bohaterem cyklu  „Wyjątkowi świdniczanie” jest Mirosław Jabłoński, nauczyciel młodych wokalistów, kompozytor, aranżer. Dlaczego nie chciał grać na fortepianie? Co myśli o programach, zapewniających rzekomo błyskawiczną karierę na rynku muzycznym? Jaka będzie jego pierwsza płyta? Warto poznać odpowiedzi na te pytania. Natomiast w Tkaniu życia o swoich marzeniach opowiada Jadwiga Kurek.  Nic Państwu nie mówi to nazwisko? A pani Jadzia, listonoszka? Teraz już pewnie dla wielu jest jasne, o kim mowa. To najdłużej pracująca listonoszka w Świdnicy, która kilka lat temu przeszła na emeryturę. Czym się teraz zajmuje? Zapraszam do działu Wywiad.

  A na zakończenie – lub na początek, jak kto woli – razem z portalem znanenieznane.pl zachęcamy do wyprawy tropem jarmarków bożonarodzeniowych. Autorzy przygotowali przegląd i kalendarium jarmarków na Dolnym Śląsku i tuż za nasza granicą. Polecamy wszystkim, którzy szukają świątecznych ozdób i smakołyków.  Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka w menu pod hasłem Magazyn. Szczegóły w dziale Turystyka.

  Miłej lektury i udanego weekendu!

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułZnanenieznane.pl: Szlakiem bożonarodzeniowych jarmarków
  Następny artykułSzlachetne paczki od szlachetnych serc