Psy, niechciane prezenty

  13

  Już za 3 tygodnie pod niejedną choinką wśród licznych prezentów znajdzie się ten jeden, wyczekiwany przez większość dzieci. Puchata, urocza kulka, która za chwilę zacznie niszczyć kapcie, sikać na dywan i wymagać troski. A przecież miała być tylko śliczną zabawką. Wiele z tych psiaków trafi do lasu, albo w kartonie do śmietnika. Tak jak Szafir, który walcząc o przetrwanie w lesie stracił nogę, czy 4 –   tygodniowy bezimienny kundelek ze Świebodzic.

  Błękitnooki mieszaniec owczarka niemieckiego trafił do schroniska w Uciechowie w dramatycznym stanie. Miał dawną, źle zagojoną ranę przedniej łapy i lekarz musiał podjąć decyzję o amputacji. Pies był wychudzony, pokryty setkami kleszczy. Prawdopodobnie kilka miesięcy spędził w lesie. Można tylko podejrzewać, że ktoś, komu się znudził, wyrzucił go przy drodze z samochodu. Jest bardzo nieufny wobec ludzi, ale potrzebuje domu i kogoś, kto otoczy go opieką. Ma około 6 lat. Czeka w Uciechowie – Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych
  Os. Białe 7
  Uciechów
  58-203 Dzierżoniów
  tel. 510 433 322, 889 137 137
  e-mail: [email protected]

  Kolejny psiak czeka w Świebodzicach. Niespełna 4-tygodniowy piesek został znaleziony na jednym z osiedlowych śmietników. Maluch nie miał szans na przeżycie, na szczęście został przygarnięty przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i tu właśnie czeka na nowy dom.

  Piesek jest czarny z brązowym „podpalaniem”. Najprawdopodobniej będzie to niewielki kundelek. Osoby, które chciałyby się zaopiekować czworonogiem, proszone są o kontakt z ZGK, tel. 74 666 96 04.

  Poprzedni artykułSensacja! Niezwykła fotografia ukryta za obrazem
  Następny artykułBohater ze Strzegomia